Головбух

Відповідальність за неприйняття звітності через «Єдине вікно»

  • 27 червня 2015
  • 24

ПРОБЛЕМА

Чи передбачені штрафні санкції у випадку, якщо уточнюючі декларації із фіксового сільськогосподарського податку відправлені в електронному вигляді за кількома сільрадами, а консолідований звіт не відправляється? Видано помилку: «Документ не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: невірний формат імені файлу документа…»

РІШЕННЯ

Штрафні санкції чи інші санкції за неподання уточнюючих декларацій із будь-якого виду податків чинним законодавством не передбачені. Платник сам визначає необхідність подання уточнюючих розрахунків.

Щодо відмови у прийманні загальної уточнюючої декларації (консолідованої), то причини відмови можуть носити як технічний, так і методологічний характер.

Припустимо: платник подав податкову декларацію з фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП), в якій поставив відмітки типу декларації: «загальна», «звітна», а потім повторно подав декларацію з відміткою типу декларації «нова звітна». Система після отримання другої декларації присвоїла декларації типу «загальна» «звітна» статус — «не визнана» (до відома). У зв’язку з цим і неможливо подати уточнюючу декларацію до неї.

Також звертаємо увагу, що з 01.01.2015 із переліку загальнодержавних податків і зборів виключено ФСП. Фактично його було замінено на єдиний податок IV групи. Оскільки ФСП більше не існує, це теж могло стати причиною відмови у прийнятті уточнюючої декларації. Адже після переходу на спрощену систему оподаткування платник не подає до податкового органу декларацію з ФСП. Проте виправити самостійно виявлені помилки, допущені у декларації з ФСП під час перебування платника на ФСП податкове законодавство не забороняє. Згідно з пунктом 50.1 Податкового кодексу України самостійно виявлені помилки виправляються шляхом подання уточнюючої декларації.

У всякому разі для вирішення цієї проблеми платнику необхідно звернутися в орган ДФС України за місцем реєстрації.

Петро Бессараб,
експерт з питань оподаткування, Київ

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл