Відповідальність за неприйняття звітності через «Єдине вікно»

24

ПРОБЛЕМА

Чи передбачені штрафні санкції у випадку, якщо уточнюючі декларації із фіксового сільськогосподарського податку відправлені в електронному вигляді за кількома сільрадами, а консолідований звіт не відправляється? Видано помилку: «Документ не прийнято. При необхідності виправте документ та відправте його знову. Виявлені помилки: невірний формат імені файлу документа…»

РІШЕННЯ

Штрафні санкції чи інші санкції за неподання уточнюючих декларацій із будь-якого виду податків чинним законодавством не передбачені. Платник сам визначає необхідність подання уточнюючих розрахунків.

Щодо відмови у прийманні загальної уточнюючої декларації (консолідованої), то причини відмови можуть носити як технічний, так і методологічний характер.

Припустимо: платник подав податкову декларацію з фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП), в якій поставив відмітки типу декларації: «загальна», «звітна», а потім повторно подав декларацію з відміткою типу декларації «нова звітна». Система після отримання другої декларації присвоїла декларації типу «загальна» «звітна» статус — «не визнана» (до відома). У зв’язку з цим і неможливо подати уточнюючу декларацію до неї.

Також звертаємо увагу, що з 01.01.2015 із переліку загальнодержавних податків і зборів виключено ФСП. Фактично його було замінено на єдиний податок IV групи. Оскільки ФСП більше не існує, це теж могло стати причиною відмови у прийнятті уточнюючої декларації. Адже після переходу на спрощену систему оподаткування платник не подає до податкового органу декларацію з ФСП. Проте виправити самостійно виявлені помилки, допущені у декларації з ФСП під час перебування платника на ФСП податкове законодавство не забороняє. Згідно з пунктом 50.1 Податкового кодексу України самостійно виявлені помилки виправляються шляхом подання уточнюючої декларації.

У всякому разі для вирішення цієї проблеми платнику необхідно звернутися в орган ДФС України за місцем реєстрації.

Петро Бессараб,
експерт з питань оподаткування, КиївПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль