text
Головбух

Подаємо звіт з ЄСВ до податкових органів за новими формами

  • 1 грудня 2014
  • 35

ПРОБЛЕМА

Міндоходів затвердило новий порядок звітування з ЄСВ. Які його нововведення?

РІШЕННЯ

Хоча в переважній більшості нові Правила формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджені наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454) не змінились від попередніх, все ж відмінності є.

Головним нововведенням стала заміна органу, куди доведеться подавати звітність. На зміну органам Пенсійного фонду прийшли органи Міндоходів. Отже, вже за вересень 2013 року страхувальникам доведеться крокувати зі звітами до територіальних органів Міндоходів.

А от способи подачі звітів не змінили. Як і раніше їх подають:

  • в електронній формі засобами електронного зв’язку;

  • на паперових носіях із електронною формою звітності;

  • на паперових носіях без електронної форми звіту, якщо у страхувальника працює не більше 5 застрахованих осіб.

Звіт, надісланий поштою не буде вважатись поданим.

Внимание

Відповідно до нових правил у електронних звітах поля напроти таблиць звіту з ЄСВ які не подаються до податкового органу, залишаються незаповненими. При цьому на паперових носіях потрібно проставляти прочерки.

До речі строки подачі звітності не змінились. Як і раніше роботодавці звітуватимуть протягом 20 календарних днів, що настають за звітним місяцем. Для інших категорій страхувальників граничні дати залишились старими.

Нововведення у заповненні таблиць 5 та 6 звіту з ЄСВ

До Таблиці 5 Звіту з ЄСВ додано графу 8 «Договір ЦПХ за основним місцем роботи». Слід ставити «1», коли укладено ЦПХ з працівником за основним місцем його роботи. Якщо ж такий дохід проходить повз його основного місця роботи, то тут варто проставити «0».

Таблицю 6 звіту з ЄСВ доповнено новими кодами типу нарахувань. Проте застосовувати їх будуть тільки податкові органи, коли донарахують або зменшать суму ЄСВ на суму зарплати за попередні звітні періоди.

Так, кодом 11 позначатимуть зарплату, за якою донараховано суму внеску, за кодом 12 — зарплату на зменшено зайво нараховану суму ЄСВ.

У таблицю 6 додано нову графу. Відтепер для календарних днів відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами встановлена окрема графа 16.

У Порядку № 454 не міститься вимоги щодо подання звіту особами, які на підставі частини третьої статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV здійснюють доплату щоб сума внеску була не менше мінімальної.

Отже, кардинальних змін до порядку звітування з ЄСВ Міндоходів не вносили. Так що платникам податків та зборів потрібно тільки звикнути до нових адміністраторів збору.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: Порядок виправлення помилки у звітності з ЄСВ

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл