Головбух

Відображаємо у звіті з ЄСВ суму доходу, нараховану у попередньому періоді

  • 1 грудня 2015
  • 26

ПРОБЛЕМА

Підприємство у звіті з ЄСВ за жовтень 2014 року не відобразило частину нарахованих доходів працівника. Також на цю суму доходів не було нараховано та не сплачено ЄСВ. Помилку виявлено у травні 2015 року. Як її виправити та на які штрафні санкції очікувати?

РІШЕННЯ

Для виправлення помилки суми доходу та донарахований єдиний соціальний внесок (ЄСВ) потрібно відобразити у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (далі — Звіт з ЄСВ) за квітень цього року.

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ такі доходи відображають окремим рядком. При цьому у графі 10 зазначають код типу нарахувань «2» (п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435).

У графі 11 потрібно вказати «10.2014». У графах 17 та 18 — суму донарахованого доходу, у графах 20 та 21 — суму утриманого та донарахованого ЄСВ.

У таблиці 1 Звіту з ЄСВ донарахований ЄСВ відображають в одному з рядків 6.1.1–6.1.13 та 6.3.1–6.3.5. У рядку 6.4 зазначають суму виплат, на яку донараховано ЄСВ. Також потрібно вказати зміст допущеної помилки.

Штрафні санкції

Оскільки порушення сталось у 2014 році, то і санкції за несплату ЄСВ потрібно застосовувати у розмірах, що діяли на момент вчинення порушення. Підтверджують це і податківці у листі від 29.01.2015 № 2625/7/99-99-17-03-01-17.

Тож відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI у редакції, що діяла до 28.12.2014 року, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл