text
Головбух

Відображаємо у звіті з ЄСВ суму доходу, нараховану у попередньому періоді

  • 1 грудня 2015
  • 24

ПРОБЛЕМА

Підприємство у звіті з ЄСВ за жовтень 2014 року не відобразило частину нарахованих доходів працівника. Також на цю суму доходів не було нараховано та не сплачено ЄСВ. Помилку виявлено у травні 2015 року. Як її виправити та на які штрафні санкції очікувати?

РІШЕННЯ

Для виправлення помилки суми доходу та донарахований єдиний соціальний внесок (ЄСВ) потрібно відобразити у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (далі — Звіт з ЄСВ) за квітень цього року.

У таблиці 6 Звіту з ЄСВ такі доходи відображають окремим рядком. При цьому у графі 10 зазначають код типу нарахувань «2» (п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435).

У графі 11 потрібно вказати «10.2014». У графах 17 та 18 — суму донарахованого доходу, у графах 20 та 21 — суму утриманого та донарахованого ЄСВ.

У таблиці 1 Звіту з ЄСВ донарахований ЄСВ відображають в одному з рядків 6.1.1–6.1.13 та 6.3.1–6.3.5. У рядку 6.4 зазначають суму виплат, на яку донараховано ЄСВ. Також потрібно вказати зміст допущеної помилки.

Штрафні санкції

Оскільки порушення сталось у 2014 році, то і санкції за несплату ЄСВ потрібно застосовувати у розмірах, що діяли на момент вчинення порушення. Підтверджують це і податківці у листі від 29.01.2015 № 2625/7/99-99-17-03-01-17.

Тож відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI у редакції, що діяла до 28.12.2014 року, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ накладається штраф у розмірі 10% своєчасно не сплачених сум. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль