text
Головбух

Відображення допомоги по вагітності та пологах у звіті з ЄСВ

  • 1 грудня 2015
  • 70

ПРОБЛЕМА

Чи відображається сума допомоги по вагітності та пологах у звіті з ЄСВ?

РІШЕННЯ

Так, відображається.

Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХIV (далі — Закон № 1105) допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Розмір її становить 100% середньої зарплати (доходу) і не залежить від страхового стажу (ст. 26 Закону № 1105).

Детальний порядок нарахування ЄСВ з допомоги по вагітності та пологах встановлено підпунктом 1 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Ця інструкція затверджена наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449.

У звіт з ЄСВ, форма якого затверджена наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435), сума допомоги по вагітності та пологах (декретних) працюючих жінок включається, оскільки на неї нараховується (33,2%) і з неї утримується (2%) єдиний соціальний внесок (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон № 2464).

Так, у таблиці 1 звіту є окремий розділ 2.4 «Сума допомоги по у зв’язку з вагітністю та пологами». Цей розділ формується на підставі інформації таблиці 6 звіту з ЄСВ. У таблиці 6 допомога по вагітності та пологах відображається помісячно пропорційно календарним дням, визначених у листку непрацездатності. Тобто таким же чином, як звичайні лікарняні. Зверніть увагу! Для відображення допомоги по вагітності та пологах потрібно проставляти відповідні коди категорії застрахованих осіб: 42-45. Також інформація щодо працюючих жінок, яким надається така допомога, довідково включається до таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» цього звіту за категорією особи під кодом «5» (п. 8 розд. 4 Порядку № 435).

Право на державну допомогу по вагітності та пологах мають вагітні жiнки (у т. ч. неповнолiтнi), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме:

  • жінки, звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, за умови, що вагітна жінка була звільнена з роботи не раніше, ніж за шість місяців до набуття права на одержання допомоги;

  • жінки, зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;

  • аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів;

  • непрацюючі жінки;

  • жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, які не сплачують страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Сума допомоги по вагітності та пологах для непрацюючих жінок надається у розмірі не менше 25% встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць (ст. 9 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-XII).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль