Відображення допомоги по вагітності та пологах у звіті з ЄСВ

59

ПРОБЛЕМА

Чи відображається сума допомоги по вагітності та пологах у звіті з ЄСВ?

РІШЕННЯ

Так, відображається.

Відповідно до частини 1 статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХIV (далі — Закон № 1105) допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Розмір її становить 100% середньої зарплати (доходу) і не залежить від страхового стажу (ст. 26 Закону № 1105).

Детальний порядок нарахування ЄСВ з допомоги по вагітності та пологах встановлено підпунктом 1 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Ця інструкція затверджена наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449.

У звіт з ЄСВ, форма якого затверджена наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435), сума допомоги по вагітності та пологах (декретних) працюючих жінок включається, оскільки на неї нараховується (33,2%) і з неї утримується (2%) єдиний соціальний внесок (ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI; далі — Закон № 2464).

Так, у таблиці 1 звіту є окремий розділ 2.4 «Сума допомоги по у зв’язку з вагітністю та пологами». Цей розділ формується на підставі інформації таблиці 6 звіту з ЄСВ. У таблиці 6 допомога по вагітності та пологах відображається помісячно пропорційно календарним дням, визначених у листку непрацездатності. Тобто таким же чином, як звичайні лікарняні. Зверніть увагу! Для відображення допомоги по вагітності та пологах потрібно проставляти відповідні коди категорії застрахованих осіб: 42-45. Також інформація щодо працюючих жінок, яким надається така допомога, довідково включається до таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» цього звіту за категорією особи під кодом «5» (п. 8 розд. 4 Порядку № 435).

Право на державну допомогу по вагітності та пологах мають вагітні жiнки (у т. ч. неповнолiтнi), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме:

  • жінки, звільнені з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, за умови, що вагітна жінка була звільнена з роботи не раніше, ніж за шість місяців до набуття права на одержання допомоги;

  • жінки, зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;

  • аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки вищих навчальних закладів та професійно-технічних навчальних закладів;

  • непрацюючі жінки;

  • жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, які не сплачують страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Сума допомоги по вагітності та пологах для непрацюючих жінок надається у розмірі не менше 25% встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць (ст. 9 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-XII).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль