Головбух

Виправлення помилки у звіті з ЄСВ, якщо не відображено нарахування відпускних

 • 1 грудня 2015
 • 221

ПРОБЛЕМА

У звіті за травень 2015 року по одному зі співробітників відображено нарахування зарплати, але не відображено нарахування відпускних. Загальна сума зарплати перевищує максимальну суму для нарахування ЄСВ (зарплата — 14 000 грн., відпускні — 7000 грн.). Як виправити помилку через поточний звіт?

РІШЕННЯ

Помилки минулих звітних періодів необхідно відображати у звіті з ЄСВ за поточний період, застосовуючи для цього коди типу нарахувань, передбачені пунктом 9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435).

У разі самостійного донарахування сум ЄСВ, до суми зарплати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах (після 01.01.2011) на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування або які підтверджують нарахування (обчислення) зарплати (доходу), застосовують код типу нарахувань «2».

У звіті з ЄСВ за поточний місяць потрібно здійснити донарахування ЄСВ і відобразити їх в таблиці 1 звіту з ЄСВ таким чином:

 • у рядку 6.1 та відповідному рядку 6.1.1–6.1.13 — суму донарахованого ЄСВ, виходячи із максимальної суми для нарахування ЄСВ, тобто донараховувати ЄСВ потрібно лише на 6706 грн. (20 706 грн. – 14 000 грн.) ;

 • у рядку 6.3 та відповідному рядку 6.3.1–6.3.5 — суму доутриманого ЄСВ (із суми 6706 грн.);

 • у рядку 6 — загальну суму донарахованого та доутриманого ЄСВ.

 • у рядку 6.4 «Сума виплат, на яку донараховано єдиний внесок» зазначається сума відпускних, яка була не відображена за місяць нарахування у межах максимальної величини нарахування ЄСВ. Тобто відобразити слід тільки 6706 грн. Також надається відповідне пояснення помилки в рядку «Зміст помилки» — «Невключення до суми заробітку відпускних».

У таблиці 6 звіту з ЄСВ за поточний місяць в окремому рядку на працівника, якому нараховувались відпускні у травні, зазначаються:

 • у графах 5–9, 12 — дані цього працівника;

 • у графі 10 «Код типу нарахувань» — код типу нарахувань «2»;

 • у графі 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування» — «05» «2015»;

 • у графі 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» — сума невключеної відпустки 7000 грн.

 • у графі 18 «Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини на яку нараховується єдиний внесок» — сума відпускних, на яку донараховано ЄСВ, тобто 6706 грн.;

 • у графі 20 — сума доутриманого ЄСВ у поточному місяці із суми відпускних, нарахованих у минулому періоді (у травні 2015 року);

 • у графі 21 — сума донарахованого ЄСВ у поточному місяці на суму відпускних, нарахованих у минулому періоді (у травні 2015 року).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл