text
Головбух

Виправлення помилки у звіті з ЄСВ, якщо не відображено нарахування відпускних

 • 1 грудня 2015
 • 136

ПРОБЛЕМА

У звіті за травень 2015 року по одному зі співробітників відображено нарахування зарплати, але не відображено нарахування відпускних. Загальна сума зарплати перевищує максимальну суму для нарахування ЄСВ (зарплата — 14 000 грн., відпускні — 7000 грн.). Як виправити помилку через поточний звіт?

РІШЕННЯ

Помилки минулих звітних періодів необхідно відображати у звіті з ЄСВ за поточний період, застосовуючи для цього коди типу нарахувань, передбачені пунктом 9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435).

У разі самостійного донарахування сум ЄСВ, до суми зарплати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах (після 01.01.2011) на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування або які підтверджують нарахування (обчислення) зарплати (доходу), застосовують код типу нарахувань «2».

У звіті з ЄСВ за поточний місяць потрібно здійснити донарахування ЄСВ і відобразити їх в таблиці 1 звіту з ЄСВ таким чином:

 • у рядку 6.1 та відповідному рядку 6.1.1–6.1.13 — суму донарахованого ЄСВ, виходячи із максимальної суми для нарахування ЄСВ, тобто донараховувати ЄСВ потрібно лише на 6706 грн. (20 706 грн. – 14 000 грн.) ;

 • у рядку 6.3 та відповідному рядку 6.3.1–6.3.5 — суму доутриманого ЄСВ (із суми 6706 грн.);

 • у рядку 6 — загальну суму донарахованого та доутриманого ЄСВ.

 • у рядку 6.4 «Сума виплат, на яку донараховано єдиний внесок» зазначається сума відпускних, яка була не відображена за місяць нарахування у межах максимальної величини нарахування ЄСВ. Тобто відобразити слід тільки 6706 грн. Також надається відповідне пояснення помилки в рядку «Зміст помилки» — «Невключення до суми заробітку відпускних».

У таблиці 6 звіту з ЄСВ за поточний місяць в окремому рядку на працівника, якому нараховувались відпускні у травні, зазначаються:

 • у графах 5–9, 12 — дані цього працівника;

 • у графі 10 «Код типу нарахувань» — код типу нарахувань «2»;

 • у графі 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування» — «05» «2015»;

 • у графі 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати/доходу (усього з початку звітного місяця)» — сума невключеної відпустки 7000 грн.

 • у графі 18 «Сума нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини на яку нараховується єдиний внесок» — сума відпускних, на яку донараховано ЄСВ, тобто 6706 грн.;

 • у графі 20 — сума доутриманого ЄСВ у поточному місяці із суми відпускних, нарахованих у минулому періоді (у травні 2015 року);

 • у графі 21 — сума донарахованого ЄСВ у поточному місяці на суму відпускних, нарахованих у минулому періоді (у травні 2015 року).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль