Відображення у звітності помилково виданих дитячих новорічних подарунків від ФСС з ТВП

20

ПРОБЛЕМА

Як відобразити помилково видані дитячі новорічні подарунки, придбані за рахунок ФСС з ТВП у розрахунку за формою № 1ДФ та повернення грошових коштів ФСС з ТВП?

РІШЕННЯ

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) встановлено такий вид соціальної послуги, як придбання дитячих новорічних подарунків (п. 6 ст. 34 Закону № 2240) .

Статтею 48 Закону № 2240 визначено, що дитячі новорічні подарунки придбаваються за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування, у порядку, визначеному правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП).

Порядок придбання та забезпечення дитячими новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів ФСС з ТВП затверджений постановою правління ФСС з ТВП від 25.10.2007 № 48 (далі — Порядок № 48), згідно з яким застрахована особа (батько, мати, усиновлювач, опікун/піклувальник) має право отримати в поточному році лише один новорічний подарунок за рахунок коштів ФСС з ТВП на дитину, якій станом на 1 січня наступного календарного року не виповнилося 14 років.

Сума витрат ФСС з ТВП за новорічні подарунки, які видані з порушенням цього Порядку, не приймається до заліку та відшкодовується за рахунок страхувальника (п. 4.2 Порядку № 48).

Вартість і кількість новорічних подарунків у звіті Ф4-ФСС з ТВП, не відображається, оскільки страхувальник безпосередньо не здійснював витрат на їх придбання.

Вартість новорічних подарунків, придбаних за рахунок ФСС з ТВП не включається до оподатковуваного доходу фізичних осіб на підставі підпункту 165.1.1 Податкового кодексу України (ПК), а у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображається за ознакою доходу «128».

Однак, якщо такий подарунок видано фізичній особі з порушенням Порядку № 48, зокрема, якщо її дитині на 1 січні наступного календарного року виповнилось 14 років, то вартість цього подарунку вважається доходом. При цьому не оподатковується ПДФО вартість подарунків, яка не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (з розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПК). В розрахунку за ф. № 1ДФ відображають за ознакою доходу «160» новорічні подарунки, вартість яких не перевищує 50% мінімальної заробітної плати, а за ознакою доходу «126» — у разі перевищення такої суми.

Частиною першою статті 30 Закону № 2240 встановлено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50% такої суми.

Проте йдеться саме про порушення страхувальником умов видачі подарунків, наприклад:

- рішення про виділення новорічного подарунка, прийняте з порушенням;

- немає довіреності та/або накладної;

- подарунок видано дитині, старшій 14 років.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль