Відображення у звітності помилково виданих дитячих новорічних подарунків від ФСС з ТВП

21

ПРОБЛЕМА

Як відобразити помилково видані дитячі новорічні подарунки, придбані за рахунок ФСС з ТВП у розрахунку за формою № 1ДФ та повернення грошових коштів ФСС з ТВП?

РІШЕННЯ

Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) встановлено такий вид соціальної послуги, як придбання дитячих новорічних подарунків (п. 6 ст. 34 Закону № 2240) .

Статтею 48 Закону № 2240 визначено, що дитячі новорічні подарунки придбаваються за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування, у порядку, визначеному правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС з ТВП).

Порядок придбання та забезпечення дитячими новорічними подарунками дітей застрахованих осіб за рахунок коштів ФСС з ТВП затверджений постановою правління ФСС з ТВП від 25.10.2007 № 48 (далі — Порядок № 48), згідно з яким застрахована особа (батько, мати, усиновлювач, опікун/піклувальник) має право отримати в поточному році лише один новорічний подарунок за рахунок коштів ФСС з ТВП на дитину, якій станом на 1 січня наступного календарного року не виповнилося 14 років.

Сума витрат ФСС з ТВП за новорічні подарунки, які видані з порушенням цього Порядку, не приймається до заліку та відшкодовується за рахунок страхувальника (п. 4.2 Порядку № 48).

Вартість і кількість новорічних подарунків у звіті Ф4-ФСС з ТВП, не відображається, оскільки страхувальник безпосередньо не здійснював витрат на їх придбання.

Вартість новорічних подарунків, придбаних за рахунок ФСС з ТВП не включається до оподатковуваного доходу фізичних осіб на підставі підпункту 165.1.1 Податкового кодексу України (ПК), а у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображається за ознакою доходу «128».

Однак, якщо такий подарунок видано фізичній особі з порушенням Порядку № 48, зокрема, якщо її дитині на 1 січні наступного календарного року виповнилось 14 років, то вартість цього подарунку вважається доходом. При цьому не оподатковується ПДФО вартість подарунків, яка не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (з розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (пп. 165.1.39 ПК). В розрахунку за ф. № 1ДФ відображають за ознакою доходу «160» новорічні подарунки, вартість яких не перевищує 50% мінімальної заробітної плати, а за ознакою доходу «126» — у разі перевищення такої суми.

Частиною першою статті 30 Закону № 2240 встановлено, що страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50% такої суми.

Проте йдеться саме про порушення страхувальником умов видачі подарунків, наприклад:

- рішення про виділення новорічного подарунка, прийняте з порушенням;

- немає довіреності та/або накладної;

- подарунок видано дитині, старшій 14 років.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль