Головбух

Перерахунок ПДВ у разі постачання металобрухту

  • 30 травня 2015
  • 117

ПРОБЛЕМА

Підприємство відобразило у рядку 5 декларації по ПДВ за 4 квартал 2014 року операцію постачання металобрухту, отриманого від списання оргтехніки. Це була одноразова операція. При цьому додаток 7 до декларації не подано. Податкова інспекція надіслала лист про те, що ми повинні надати уточнюючий розрахунок до цієї декларації з уточнюючим додатком 7. Чи правомірні вимоги податківців?

РІШЕННЯ

Режим звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання, у т. ч. операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначено пунктом 23 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК).

Зазначена пільга, хоч і тимчасова, але діє до 01.01.2017. Тому підприємство правомірно відобразило операції з постачання металобрухту у IV кварталі 2014 року в рядку 5 декларації з ПДВ.

Згідно з пунктом 199.1 ПК у разі, якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, до сум ПДВ, які платник має право віднести до податкового кредиту, включається та частка сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без ПДВ) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без ПДВ) за цей же попередній календарний рік. (п. 199.2 ПК).

За загальним правилом розрахунок цієї частки здійснюється один раз на рік у рядку 1 таблиці 1 додатка 7 до декларації з ПДВ. Причому розрахунок частки проводиться за попередній календарний рік (у цьому випадку — за 2014 рік). А визначений відсоток частки використовується для розподілу податкового кредиту протягом поточного (2015) календарного року.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 199.6 ПК зазначене правило не застосовується та, відповідно, податковий кредит не зменшується у разі постачання відходів і брухту чорних і кольорових металів, які утворилися внаслідок переробки, обробки, плавлення товарів (сировини, матеріалів, заготовок тощо) на виробництві, будівництві, розібранні (демонтажу) ліквідованих основних фондів та інших подібних операцій.

У ситуації, що розглядається, підприємство здало на металобрухт запасні частини, отримані від ліквідації основних засобів (оргтехніки). Зазначена операція узгоджується з вимогами пункту 199.6 ПК. У такому разі подавати додаток 7 до декларації з ПДВ за 4 квартал 2014 року не потрібно було. А щоб уникнути непорозумінь з податковим органом, радимо надати пояснення довільної форми щодо заповнення рядка 5 декларації з ПДВ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл