Головбух

Виправлення помилки у скороченій декларації з ПДВ

  • 1 грудня 2014
  • 22

ПРОБЛЕМА

Сільськогосподарське підприємство помилково завищило податковий кредит у скороченій декларації з ПДВ (показник декларації був позитивний). Згодом було виправлено помилку: зменшено податковий кредит. Чи повинно підприємство всю суму зобов’язань перерахувати на спеціальний рахунок?

РІШЕННЯ

Резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 209.6 Податкового кодексу України (ПК);(далі — сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.

Згідно зі спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку — для інших виробничих цілей.

Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України (п. 209.2 ПК).

Таким чином, сума податкового зобов’язання, визначена сільськогосподарськими підприємствами у скороченій податковій декларації, починаючи з набрання чинності ПК підлягає перерахунку на спеціальний рахунок з ПДВ.

Зверніть увагу! Відповідно до змін, внесених наказом Мінфіну від 17.12.2012 № 1342 від 17.12.2012, починаючи зі звітування з ПДВ за березень 2013 року потрібно подавати в обов’язковому порядку декларацію з ПДВ з позначкою «0110», а для платників податків, які застосовують спеціальні режими оподаткування, крім декларації «0110», також декларацію з відповідною позначкою («0121»,«0122»,«0123»,«0130»,«0140»).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл