text
Головбух

Відображення в декларації про прибуток результатів діяльності, що підлягає патентуванню

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Чи можна в рядок 08 ТП Декларації про прибуток перенести від’ємне значення рядка 08 Додатка ТП?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 152.1 Податкового кодексу України (ПК) підприємство має право зменшити податок на прибуток звітного періоду, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню, на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.

Пунктом 150.1 ПК передбачено перенесення від’ємного значення об’єкта оподаткування у складі витрат до повного його погашення. При цьому від’ємне значення як результат розрахунку об’єкта оподаткування, отриманий від ведення діяльності, яка підлягає патентуванню, не враховується, а відшкодовується за рахунок доходів, отриманих у майбутніх податкових періодах від такої діяльності.

Збитки від діяльності, що патентується, не відображаються в рядку 08 Додатка ТП. Форма цього рядка передбачає тільки його позитивне значення. Від’ємне значення об’єкта оподаткування переноситься до рядка А3.1 Додатка ТП наступного звітного періоду і зменшує об’єкт оподаткування відповідного періоду.

Якщо в рядок 08 ТП Декларації про прибуток перенесено від’ємне значення рядка 08 Додатка ТП, воно не враховується для розрахунку об’єкта оподаткування, а заповнюється як довідкова інформація.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах