Відображення в декларації про прибуток результатів діяльності, що підлягає патентуванню

23

ПРОБЛЕМА

Чи можна в рядок 08 ТП Декларації про прибуток перенести від’ємне значення рядка 08 Додатка ТП?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 152.1 Податкового кодексу України (ПК) підприємство має право зменшити податок на прибуток звітного періоду, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню, на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.

Пунктом 150.1 ПК передбачено перенесення від’ємного значення об’єкта оподаткування у складі витрат до повного його погашення. При цьому від’ємне значення як результат розрахунку об’єкта оподаткування, отриманий від ведення діяльності, яка підлягає патентуванню, не враховується, а відшкодовується за рахунок доходів, отриманих у майбутніх податкових періодах від такої діяльності.

Збитки від діяльності, що патентується, не відображаються в рядку 08 Додатка ТП. Форма цього рядка передбачає тільки його позитивне значення. Від’ємне значення об’єкта оподаткування переноситься до рядка А3.1 Додатка ТП наступного звітного періоду і зменшує об’єкт оподаткування відповідного періоду.

Якщо в рядок 08 ТП Декларації про прибуток перенесено від’ємне значення рядка 08 Додатка ТП, воно не враховується для розрахунку об’єкта оподаткування, а заповнюється як довідкова інформація.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль