Головбух

Як звітувати новоствореному підприємству, зареєстрованому платником єдиного податку всередині місяця

  • 1 грудня 2014
  • 55

ПРОБЛЕМА

Новостворене підприємство подало заяву про обрання спрощеної системи оподаткування всередині місяця, а свідоцтво платника єдиного податку IV групи отримало на початку наступного місяця. Як правильно звітувати за звітний період: подавати декларацію з податку на прибуток чи з єдиного податку?

РІШЕННЯ

Для обрання спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання подає до податкового органу відповідну заяву (пп. 298.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

При цьому зареєстровані в установленому законом порядку новостворені суб’єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для ІІІ–VI груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації (пп. 298.1.2 ПК).

Згідно з пунктом 296.3 ПК платники єдиного податку IV групи подають до податкового органу податкову декларацію платника єдиного податку в строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Податкові декларації за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПК).

Отже, новостворений платник вважається платником єдиного податку IV групи з дня його державної реєстрації та має звітувати до податкового органу щоквартально з цього податку. Строк подання квартальної декларації — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл