Передплата нерезиденту за послугу на території України: податкові зобов’язання

39

ПРОБЛЕМА

Підприємство уклало договір з нерезидентом на поставку товару. Пізніше уклали додаткову угоду про те, що нерезидент нанесе графічні знаки на товар. Зробили передплату нерезиденту за цю послугу. Зараз проводиться документальна перевірка, і інспектор вважає, що ПДВ на суму передоплати підприємство повинне було включити у місяці проведення передплати в рядок 7 Декларації з ПДВ, а в наступному місяці — у рядок 12.4 Декларації ПДВ. Чи відповідають такі вимоги законодавству?

РІШЕННЯ

Так, відповідають.

Датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата, на яку відбулася перша з подій (п. 187.8 Податкового кодексу України; ПК):

  • або списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг нерезидента;

  • або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом.

Для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається податкова накладна, податкові зобов’язання за якою включені до податкової декларації попереднього періоду (п. 201.12 ПК).

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Послуги нерезидентів на митній території України»

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов’язаннями згідно з пунктом 187.8 ПК, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України — дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду.

Отже, вимоги інспектора правомірні.

Якщо в місяці здійснення попередньої оплати за Декларацією ПДВ було нараховано ПДВ до сплати, то штрафу не уникнути.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль