Виправлення помилок в раніше поданій податковій декларації з податку на прибуток

20

ПРОБЛЕМА

Велику суму від’ємної курсової різниці за фінансовим кредитом не було включено до складу податкових витрат підприємства. Як врахувати суму курсової різниці?

РІШЕННЯ

У Податковому кодексі України (ПК) передбачено норму, за якою платнику податків дозволено виправити самостійно виявлену помилку у попередніх звітних періодах, надавши податківцям уточнюючий розрахунок або зазначивши виправлені показники у податковій декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.

Платник податку при виправленні помилки має надати податкову декларацію з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872 (далі — декларація), з відповідною позначкою «уточнююча» у полі 1 декларації. Помилки можна виправити і в декларації за поточний звітний період.

У рядку 27 декларації відображають зменшення податкового зобов’язання звітного періоду, що уточнюється, а саме: від’ємне значення різниці між сумою виправленого (вірного) податкового зобов’язання та сумою податкового зобов’язання звітного періоду, при розрахунку якого виявлена помилка.

При цьому, якщо помилку враховано у декларації за поточний звітний період, потрібно надати ще й Додаток ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку (и)». Скільки звітних періодів виправлятимуться через поточну декларацію, стільки Додатків ВП потрібно до неї скласти.

До уточнюючої декларації Додаток ВП не заповнюється. Зауважте, разом із декларацією слід подати записку з поясненнями проведених виправлень та з розрахунком фактичних витрат підприємства внаслідок зміни курсу валют за період, в якому виявлено помилки та тих, які були включені до декларації.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль