Головбух

Обіди для працівників сільгосппідприємства у звітності з ПДВ

  • 1 грудня 2015
  • 106

ПРОБЛЕМА

В якій декларації з ПДВ відобразити суми ПДВ у разі придбання продуктів харчування для приготування обідів працівникам сільгосппідприємства та видачі готових обідів (за умови реалізації працівникам за готівку, за рахунок підприємства або в рахунок заробітної плати)?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 5 розділу І «Загальні положення» Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966, платники ПДВ, які застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, крім декларації «0110», подають податкову декларацію з позначкою «0121», яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. При цьому до декларації з ПДВ з позначкою «0121» включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого статтею 209 Податкового кодексу України (ПК).

Нагадаємо, що сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 ПК).

У свою чергу, сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1-24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані внаслідок здійснення діяльності, на яку поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку — суб’єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку — їх виробником (п. 209.7, 209.16 ПК).

Крім того, дія спеціального режиму оподаткування ПДВ поширюється лише на ті види діяльності, які відповідають кодам за КВЕД, перелік яких встановлено у пунктах 209.16 та 209.17 ПК.

Враховуючи зазначене, у разі надання послуг з харчування своїм працівникам суми податкового кредиту та податкових зобов’язань з ПДВ сільгосппідприємство має право включати до декларації з ПДВ з позначкою «0121» лише за таких умов:

  • обіди готуються з власної сільгосппродукції;

  • продукти харчування, що використовуються при приготуванні таких обідів, відповідають зазначеним у товарних групах 1-24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД;

  • постачання обідів здійснюється відповідно до видів діяльності, зазначених у Реєстрі суб’єктів спеціального режиму оподаткування.

У разі якщо зазначені умови або навіть хоча б одна з цих умов не виконуються, то операції з постачання обідів своїм працівникам відображаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування у загальній декларації з ПДВ з позначкою «0110».

У ситуації, що розглядається, приготування обідів здійснюється не з власної сільгосппродукції, а з придбаних продуктів харчування. У такому разі і податковий кредит, і податкові зобов’язання з ПДВ сільгосппідприємство відображає у загальній декларації з ПДВ з позначкою «0110».

Варто пам’ятати, що податковий кредит і податкові зобов’язання з ПДВ виникають за правилом «першої події». При цьому не має значення, чи обіди реалізуються за готівку, чи в рахунок заробітної плати працівників, чи взагалі за рахунок сільгосппідприємства. Головне, щоб база оподаткування ПДВ операцій з постачання обідів не була нижче звичайних цін (п. 188.1 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл