text
Головбух

Обіди для працівників сільгосппідприємства у звітності з ПДВ

  • 1 грудня 2015
  • 103

ПРОБЛЕМА

В якій декларації з ПДВ відобразити суми ПДВ у разі придбання продуктів харчування для приготування обідів працівникам сільгосппідприємства та видачі готових обідів (за умови реалізації працівникам за готівку, за рахунок підприємства або в рахунок заробітної плати)?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 5 розділу І «Загальні положення» Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом МФУ від 23.09.2014 № 966, платники ПДВ, які застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, крім декларації «0110», подають податкову декларацію з позначкою «0121», яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. При цьому до декларації з ПДВ з позначкою «0121» включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого статтею 209 Податкового кодексу України (ПК).

Нагадаємо, що сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих виробничих потужностях, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75% вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно (п. 209.6 ПК).

У свою чергу, сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1-24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані внаслідок здійснення діяльності, на яку поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку — суб’єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку — їх виробником (п. 209.7, 209.16 ПК).

Крім того, дія спеціального режиму оподаткування ПДВ поширюється лише на ті види діяльності, які відповідають кодам за КВЕД, перелік яких встановлено у пунктах 209.16 та 209.17 ПК.

Враховуючи зазначене, у разі надання послуг з харчування своїм працівникам суми податкового кредиту та податкових зобов’язань з ПДВ сільгосппідприємство має право включати до декларації з ПДВ з позначкою «0121» лише за таких умов:

  • обіди готуються з власної сільгосппродукції;

  • продукти харчування, що використовуються при приготуванні таких обідів, відповідають зазначеним у товарних групах 1-24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД;

  • постачання обідів здійснюється відповідно до видів діяльності, зазначених у Реєстрі суб’єктів спеціального режиму оподаткування.

У разі якщо зазначені умови або навіть хоча б одна з цих умов не виконуються, то операції з постачання обідів своїм працівникам відображаються суб’єктом спеціального режиму оподаткування у загальній декларації з ПДВ з позначкою «0110».

У ситуації, що розглядається, приготування обідів здійснюється не з власної сільгосппродукції, а з придбаних продуктів харчування. У такому разі і податковий кредит, і податкові зобов’язання з ПДВ сільгосппідприємство відображає у загальній декларації з ПДВ з позначкою «0110».

Варто пам’ятати, що податковий кредит і податкові зобов’язання з ПДВ виникають за правилом «першої події». При цьому не має значення, чи обіди реалізуються за готівку, чи в рахунок заробітної плати працівників, чи взагалі за рахунок сільгосппідприємства. Головне, щоб база оподаткування ПДВ операцій з постачання обідів не була нижче звичайних цін (п. 188.1 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль