text
Головбух

Чи звітують неприбуткові організації про контрагентів-єдиноподатників

  • 1 грудня 2014
  • 25

ПРОБЛЕМА

Чи повинні неприбуткові організації починаючи з першого кварталу 2012 року подавати інформацію про контрагентів — платників єдиного податку та чи подавати дану інформацію за 9 місяців 2012 року, враховуючи зміни до ПК?

РІШЕННЯ

Податковий кодекс України (ПК) зобов’язував платників податку, починаючи зі звітності за I квартал 2012 року, разом з відповідною податковою декларацією подавати органу державної податкової служби перелік власних доходів та витрат у розрізі контрагентів — платників єдиного податку (п. 152.3 ПК).

Оскільки неприбуткові установи та організації формально можна віднести до платників податку (пп. 133.1.4 ПК), їм також варто було надавати інформацію про доходи та витрати в розрізі контрагентів — платників єдиного податку, особливо у разі отримання прибутку від неосновної діяльності та/або доходів, що підлягають оподаткуванню.

Мінфін наказом від 21.12.2011 № 1684 вніс зміни лише до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємства (зокрема, затвердив форму додатка ОК до декларації), а форму податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій залишив без змін. Наразі дані зміни втратили чинність. У той же час нормами ПК платнику податків дозволяється у разі необхідності подати складені за довільною формою доповнення до декларації і вони вважатимуться її невід’ємною частиною (п. 46.4 ПК). Тому можна подати додаток ОК за довільною формою, не вказуючи, наприклад, ПІБ. платника, а лише реєстраційні номери контрагентів.

З 12.08.2012 року набрали чинності зміни до пункту 152.3 ПК, внесені Законом України від 05.07.2012 № 5083-VI, відповідно до яких абзаци 2 і 3 пункту 152.3 ПК виключено.

Внимание

Отже, за 9 місяців 2012 року подавати додаток ОК не потрібно було. Наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872 затверджено нову, чинну на сьогодні форму декларації. Складання додатку ОК до цієї декларації не передбачено.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл