Подання звітності єдиноподатника другої групи

32

ПРОБЛЕМА

Яку звітність та у які строки повинен подавати новостворений підприємець — платник єдиного податку?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 296.2 Податкового кодексу України (ПК) платники єдиного податку другої групи подають до податкового органу податкову декларацію платника єдиного податку (далі — податкова декларація) у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 295.1 ПК.

Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку другої групи не допустив перевищення протягом року обсягу доходу (1 млн. грн.), та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку третьої або п’ятої групи.

Податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду платники єдиного податку другої групи подають до податкового органу лише у разі перевищення протягом року обсягу доходу або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку третьої або п’ятої групи. (пп. 296.5.1 ПК).

Отже, новостворений платник єдиного податку другої групи, який протягом року не перевищував граничний розмір доходу 1 млн. грн. та не переходив на іншу групу платників єдиного податку, подає податкову декларацію у строки, встановлені для річного податного періоду (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного року).

Також, згідно з пунктом 3.2 розділу III Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 фізичні особи — підприємці, у тому числі єдиноподатники формують та подають до податкових органів звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом (звітним періодом є календарний рік).

Якщо платник єдиного податку на другій групі використовує працю найманих працівників, то він повинен подавати до податкових органів звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним періодом (звітний період — місяць).

Отже, єдиноподатник другої групи без найманих працівників подає до податкових органів річний звіт з ЄСВ за себе до 10 лютого, наступного за звітним роком. А єдиноподатник з найманими працівниками, крім звіту за себе, подає щомісячно звіт з ЄСВ на заробітну плату найманих працівників до 20 числа місяця, що настає за звітним місяцем.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль