text
Головбух

Як в декларації з ПДВ відобразити розрахунок коригування до податкової накладної

  • 28 червня 2015
  • 75

ПРОБЛЕМА

До якого рядка декларації з ПДВ вноситься розрахунок коригування до податкової накладної, отриманий від постачальника товарів?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 192.1 Податкового кодексу України(ПК) якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Відповідно до підпункту 192.1.1 ПК якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку — постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований, як платник податку, на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв’язку з отриманням таких товарів/послуг.

Якщо ж внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку — постачальника, то:

а) постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов’язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок коригування податку;

б) отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку (пп. 192.1.2 ПК).

Відповідно до пункту 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (далі — Порядок № 957), у разі здійснення коригування сум податкових зобов’язань відповідно до статті 192 ПК постачальник товарів/послуг виписує розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Згідно з пунктом 22 Порядку № 957 на підставі вказаного розрахунку отримувач товарів/послуг здійснює коригування податкового кредиту відповідно до статті 192 ПК (за умови дотримання положень законодавчих актів щодо віднесення сум до податкового кредиту) з обов’язковим відображенням зазначених коригувань у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (з від’ємним чи позитивним значенням).

Згідно з наказом Мінфіну «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» від 23.09.2014 № 966 (далі — Порядок № 966) продавець коригування податкових зобов’язань відображає в рядку 8 Декларації з ПДВ (рядок 8.1 (+ чи -) + рядок 8.1.1 (+ чи -) + рядок 8.1.2 (+ чи -) + рядок 8.2 (+ чи -) + рядок 8.3 (+ чи -)).

Покупець відображає коригування податкового кредиту в рядку 16 Декларації з ПДВ (сума значень рядків (16.1 (+ чи -) + 16.1.1 (+ чи -) + 16.1.5 (+ чи -) + 16.2 (+ чи -) + 16.3 (+ чи -) + 16.4 (+ чи -) + 16.5 + 16.6.1 + 16.7 (+ чи -)).

Згідно з підпунктом 9 пункту 3 розділу V Порядку № 966 у рядку 8.1 відображається збільшення або зменшення обсягів постачання та відповідно податкових зобов’язань за основною ставкою, що здійснюється відповідно до статті 192 ПК. У рядку 8.1.1 Декларації відображається збільшення або зменшення згідно зі статтею 192 ПК обсягів постачання та податкових зобов’язань за ставкою 7%

У рядку 8.1.2 відображається збільшення або зменшення згідно зі статтею 192 ПК обсягів постачання товарів/послуг, за якими не нараховувався податок на додану вартість.

При заповненні цих рядків обов’язковим є подання (Д1) (додаток 1), який заповнюється в розрізі контрагентів та розрахунків коригування до податкових накладних. У рядку 8.2 вказуються суми збільшення податкових зобов’язань, що виникають у зв’язку з нецільовим використанням товарів, увезених у пільговому режимі.

У рядку 8.3 відображається коригування податкових зобов'язань згідно із статтею 39 ПК.

Згідно з підпунктом 5 пункту 4 розділу V Порядку № 966коригування податкового кредиту відображається у рядку 16. У рядку 16.1 Декларації відображається коригування згідно зі статтею 192 ПК обсягів придбання податкового кредиту, який було включено у рядок 10.1.1.

У рядку 16.1.1 відображається збільшення або зменшення згідно зі статтею 192 ПК обсягів придбання податкового кредиту, який було включено у рядок 10.1.2.

У рядку 16.1.2 відображається збільшення або зменшення згідно зі статтею 192 ПК обсягів придбання податкового кредиту, який було включено у рядок 10.2.1.

У рядку 16.1.3 відображається збільшення або зменшення згідно зі статтею 192 ПК обсягів придбання податкового кредиту, який було включено у рядок 10.2.2.

У рядку 16.1.4 відображається збільшення або зменшення згідно зі статтею 192 ПК обсягів придбання товарів/послуг, за якими не нараховувався податок на додану вартість.

У рядку 16.1.5 Декларації відображається коригування згідно зі статтею 192 ПК обсягів придбання та податкового кредиту, який було включено у рядок 15.1 Декларації. Значення цього рядка враховується при коригуванні податкового кредиту після перерахування частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року операцій та перерахування частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях за підсумками одного, двох і трьох календарних років, що настають за роками, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію).

При цьому слід пам’ятати, що дані рядки заповнюються лише за умови подання Додатку 1 «Розрахунок коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість» до Декларації з ПДВ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль