Головбух

Відображення від’ємного об’єкта оподаткування від патентованої діяльності минулого року у звітній декларації

  • 1 грудня 2014
  • 29

ПРОБЛЕМА

У рядку А4 додатка ТП до декларації з податку на прибуток за 2012 рік відображено збиток. Чи може підприємство цей збиток відобразити в рядку А3.1 додатку ТП до декларації з податку на прибуток за 2013 рік, якщо значення рядка А4 від’ємне без урахування збитків від патентованої діяльності 2012 року?

РІШЕННЯ

Платник податку, який одночасно здійснює діяльність, що підлягає патентуванню, та іншу діяльність, визначає (декларує) загальну суму податкових зобов’язань за цими видами діяльності в одній податковій декларації з податку на прибуток підприємства (далі — Декларація).

Однак, для відображення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток від патентованої та іншої діяльності пунктом 150.1 Податкового кодексу України (ПК) встановлено різні правила.

Від’ємне значення об’єкта оподаткування податку на прибуток враховується платником у складі витрат наступних податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення. При цьому не враховується від’ємне значення як результат розрахунку об’єкта оподаткування, отриманий від ведення діяльності, яка підлягає патентуванню. Збитки, отримані від патентованої діяльності, відшкодовуються за рахунок доходів, отриманих у майбутніх податкових періодах від такої діяльності.

Внимание

Наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872 затверджено нову форму Декларації, а нині діюча Декларація (форма якої затверджена наказом Мінфіну від 28.09.2011 № 1213), втратила чинність згідно з наказом Мінфіну від 16.01.2014 № 7.

Міндоходів у листі від 18.01.2014 № 1097/7/99-99-19-03-01-17 «переконливо рекомендує» платникам податку на прибуток подавати Декларацію за 2013 рік за новою формою.

Порядок заповнення додатку ТП до нової Декларації не змінився.

Від’ємне значення об’єкта оподаткування, отримане за результатами ведення діяльності, яка підлягає патентуванню, за підсумками попереднього звітного року враховується у складі інших витрат, понесених у зв’язку з отриманням такого виду доходів (р. А3 додатка ТП).

Вопрос

Чи означає це твердження, що підприємство, яке не отримало доходів від патентованої діяльності у наступному році, не може відобразити від’ємне значення об’єкта оподаткування 2012 року?

Чітких відповідей на ці питання ПК не містить. Водночас, положення Податкового кодексу не обмежують величину від’ємного значення об’єкта оподаткування попереднього звітного (податкового) періоду, яку можна віднести до складу витрат, пов’язаних з веденням діяльності, що підлягає патентуванню.

Тобто формулювання «відшкодовується за рахунок майбутніх доходів» означає те, що з отриманням доходів від патентованої діяльності від’ємне значення попередніх періодів буде погашатися.

Таким чином, розмір отриманих підприємством доходів від патентованої діяльності ніяк не впливає на суму від’ємного значення, яке можна відобразити в Декларації.

Але не виключно що податковий орган при перевірці буде трактувати цю норму так: суму від’ємного значення можна відобразити в Декларації у розмірі не більшому, ніж отримані доходи.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Можливо ви вже отримали відповідь на своє запитання...

...але ми рекомендуємо дочитати статтю повністю, аби не впустити важливих нюансів саме для вас :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини