Оподаткування ПДВ закупівлі молока у фізосіб переробним підприємством

47

ПРОБЛЕМА

Переробне підприємство здійснює закупівлю молока у сільгосптоваровиробників (платників ПДВ) та фізосіб (неплатників ПДВ). В якій декларації з ПДВ (0110 чи 0140) відображаються суми придбання молока у фізосіб? Як здійснюється розподіл суми компенсації?

РІШЕННЯ

Особливості оподаткування ПДВ переробних підприємств встановлено пунктом 1 підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК).

Переробне підприємство веде окремий облік операцій з постачання власно виробленої продукції та інших товарів/послуг і складає дві податкові декларації з ПДВ (загальну «0110» та спеціальну «0140»).

Операції з постачання власної виробленої продукції, виготовленої з поставлених молока або м’яса в живій вазі сільгосптоваровиробниками і фізособами, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, відображаються у спеціальній декларації з ПДВ (0140).

Податкова звітність з ПДВ заповнюється у відповідності із Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 (далі — Порядок № 966).

У рядку 1.1 розділу І «Податкові зобов’язання» декларації 0140 вказуються виключно операції переробних підприємств за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, виготовлені з поставлених молока, власно вироблених сільгосппідприємствами, іншими юридичними і фізичними особами, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва (пп. 2 п. 3 розд. V Порядку № 966).

До податкового кредиту в декларації включаються суми, які виникають у зв’язку з переробкою та постачанням готової продукції (пп. 1 п. 4 розд. V Порядку № 966).

Таким чином, операції із закупівлі молока у фізосіб та постачання продукції, виготовленої з цієї сировини, відображаються у декларації 0140 за умови, що молоко є сировиною власного виробництва фізособи.

Суму ПДВ, нараховану при здійсненні операцій з постачання власної виробленої продукції, виготовленої з поставленого молока фізособами, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, переробне підприємство сплачує до спецфонду Державного бюджету України (50%) та на свій спеціальний рахунок (50%), відкритий в органі держказначейства.

Сума ПДВ, перерахована на спецрахунок, використовується переробним підприємством виключно для виплати компенсації сільгоспвиробникам та фізособам за продане ними молоко.

Компенсація для кожного сільгосптоваровиробника визначається з урахуванням коефіцієнта, розрахованого як співвідношення суми компенсації, визначеної у декларації 0140, до вартості закупленого молока без урахування ПДВ.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль