Оподаткування ПДВ закупівлі молока у фізосіб переробним підприємством

29

ПРОБЛЕМА

Переробне підприємство здійснює закупівлю молока у сільгосптоваровиробників (платників ПДВ) та фізосіб (неплатників ПДВ). В якій декларації з ПДВ (0110 чи 0140) відображаються суми придбання молока у фізосіб? Як здійснюється розподіл суми компенсації?

РІШЕННЯ

Особливості оподаткування ПДВ переробних підприємств встановлено пунктом 1 підрозділу 2 Перехідних положень Податкового кодексу України (ПК).

Переробне підприємство веде окремий облік операцій з постачання власно виробленої продукції та інших товарів/послуг і складає дві податкові декларації з ПДВ (загальну «0110» та спеціальну «0140»).

Операції з постачання власної виробленої продукції, виготовленої з поставлених молока або м’яса в живій вазі сільгосптоваровиробниками і фізособами, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, відображаються у спеціальній декларації з ПДВ (0140).

Податкова звітність з ПДВ заповнюється у відповідності із Порядком, затвердженим наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 (далі — Порядок № 966).

У рядку 1.1 розділу І «Податкові зобов’язання» декларації 0140 вказуються виключно операції переробних підприємств за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, виготовлені з поставлених молока, власно вироблених сільгосппідприємствами, іншими юридичними і фізичними особами, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва (пп. 2 п. 3 розд. V Порядку № 966).

До податкового кредиту в декларації включаються суми, які виникають у зв’язку з переробкою та постачанням готової продукції (пп. 1 п. 4 розд. V Порядку № 966).

Таким чином, операції із закупівлі молока у фізосіб та постачання продукції, виготовленої з цієї сировини, відображаються у декларації 0140 за умови, що молоко є сировиною власного виробництва фізособи.

Суму ПДВ, нараховану при здійсненні операцій з постачання власної виробленої продукції, виготовленої з поставленого молока фізособами, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, переробне підприємство сплачує до спецфонду Державного бюджету України (50%) та на свій спеціальний рахунок (50%), відкритий в органі держказначейства.

Сума ПДВ, перерахована на спецрахунок, використовується переробним підприємством виключно для виплати компенсації сільгоспвиробникам та фізособам за продане ними молоко.

Компенсація для кожного сільгосптоваровиробника визначається з урахуванням коефіцієнта, розрахованого як співвідношення суми компенсації, визначеної у декларації 0140, до вартості закупленого молока без урахування ПДВ.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль