Головбух

Відображення витрат підприємства у податковій декларації з податку на прибуток

  • 1 грудня 2014
  • 34

ПРОБЛЕМА

До якої статті податкової декларації з податку на прибуток підприємства потрібно віднести витрати: за електроенергію, за газ, списання канцтоварів, за хімічний та мікробіологічний аналіз води (своя свердловина), за видачу довідки про нормативну грошову оцінку землі?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) до адміністративних витрат, спрямованих на обслуговування та управління підприємством, належать, зокрема, витрати на утримання основних засобів загальногосподарського використання, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорону.

Отже, витрати на електроенергію, газ, списання канцтоварів, за видачу довідки про нормативну грошову оцінку землі належать до адміністративних витрат. У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства (далі — Декларація), яку затверджено наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872, адміністративні витрати відображаються у складі загальної суми інших витрат у рядку 06.1 «Адміністративні витрати».

У разі якщо витрати на хімічний та мікробіологічний аналіз води із свердловини пов’язані з підтвердженням відповідності продукції, систем якості встановленим вимогами Закону України «Про підтвердження відповідності», а витрати на опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення пов’язані з утриманням виробничих приміщень (абзац «ж» підпункту 138.8.5 ПК), то ці витрати відносяться до загальновиробничих витрат і відображаються у Декларації у рядку 05.1 «собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)».

Треба пам’ятати, що такі витрати відносяться до витрат у податковому обліку у періоді реалізації продукції.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл