Головбух

Які форми річної фінансової звітності подаються до податкових органів

  • 1 грудня 2014
  • 40

ПРОБЛЕМА

Підприємство складає річну податкову декларацію з податку на прибуток. Які форми фінансової звітності слід подавати разом із декларацією до податкових органів?

РІШЕННЯ

До податкових органів подають річну фінансову звітність, яка включає баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.

Обов’язок платників податку на прибуток подавати річну фінансову звітність разом із декларацією про прибуток передбачений пунктом 46.2 Податкового кодексу України (ПК). Юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 ПК, та юридичні особи, які належать до суб’єктів мікропідприємництва, подають відповідним органам річну фінансову звітність, передбачену для суб’єктів малого підприємництва. При цьому платник податку на прибуток подає квартальну або річну фінансову звітність разом із відповідною податковою декларацією в порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Пунктом 8 НП(С)БО 1 встановлено, що до складу фінансової звітності підприємств усіх форм власності (крім малих підприємств) включаються такі форми:

  • баланс (Звіт про фінансовий стан), форма № 1;

  • звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), форма № 2;

  • звіт про рух грошових коштів (за прямим методом), форма № 3, або звіт про рух грошових коштів (за непрямим методом), форма № 3-н;

  • звіт про власний капітал, форма № 4;

Крім того, до річної фінансової звітності додаються примітки, форма № 5 та додаток до приміток «Інформація за сегментами», форма № 6.

Для суб’єктів малого підприємництва П(С)БО 25 «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» передбачає звітність у складі:

  • фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва (форми № 1-м, 2-м);

  • спрощеного фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва (форми № 1-мс, 2-мс).

Таким чином, разом з декларацією про прибуток за рік платники податку подають річну фінансову звітність, яка включає: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, звіт про власний капітал та примітки до звітів.

Малі підприємства та юридичні особи, що відповідають критеріям, визначеним пунктом 154.6 ПК, подають разом із річною податковою декларацією скорочену за показниками фінансову звітність у складі балансу і звіту про фінансові результати.

При цьому, не зважаючи на те, що згідно з пунктом 5 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 № 419, останній день подання фінансової звітності за 2013 рік органам, до сфери управління яких належать підприємства, 28 лютого 2014 року, до податкового органу її необхідно подати у строки, визначені для подання податкової декларації, тобто до 10 лютого 2014 року, оскільки цього вимагає пункт 46.2 ПК (Лист МДЗ від 29.01.2014 № 2191/7/99-99-19-03-01-17).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл