text
Головбух

Розподіл загальногосподарських витрат у податковому обліку

  • 1 грудня 2014
  • 22

ПРОБЛЕМА

Основний вид діяльності підприємства — громадське харчування. Деякі постачальники перераховують підприємству винагороду за просування торговельної марки та розміщення рекламних матеріалів. До яких доходів відносяться ці платежі: до патентованої діяльності чи інших? Чи можна розподілити загальні витрати в залежності від питомої ваги всіх одержаних доходів, у т. ч. винагороди за просування торговельної марки?

РІШЕННЯ

Для достовірної класифікації доходів слід звернутися до Національного Класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності» ДК 009:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 №457.

До підкласу 73.1 «Рекламна діяльність» відносяться посередницькі послуги з розміщення реклами за допомогою засобів масової інформації.

До підкласу 82.99 «Надання інших допоміжних комерційних послуг» — слід віднести послуги з просування продукції і торговельних марок.

Вищезазначені послуги не відносяться до діяльності, що підлягає патентуванню, оскільки не є торговельною діяльністю в пунктах продажу товарів (абзац «а» пп. 267.1.1 Податкового кодексу України).

На підставі вищевикладеного дохід від основної діяльності (реалізація блюд і інша діяльність у сфері ресторанного господарства) підлягає відображенню в рядку 02 «Дохід від операційної діяльності (дохід від реалізації товарів (робіт, послуг))» податкової декларації з податку на прибуток (далі — Декларація).

Доходи від надання послуг з розміщення реклами, просування продукції і торговельних марок підлягають відображенню в рядку 03 ІД «Інші доходи» Декларації.

Таким чином, загальні витрати підлягають розподілу в залежності від питомої ваги всіх отриманих доходів, у т. ч. і доходу від винагороди від просування торговельної марки.

Підготовлено експертами системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах