Розподіл загальногосподарських витрат у податковому обліку

22

ПРОБЛЕМА

Основний вид діяльності підприємства — громадське харчування. Деякі постачальники перераховують підприємству винагороду за просування торговельної марки та розміщення рекламних матеріалів. До яких доходів відносяться ці платежі: до патентованої діяльності чи інших? Чи можна розподілити загальні витрати в залежності від питомої ваги всіх одержаних доходів, у т. ч. винагороди за просування торговельної марки?

РІШЕННЯ

Для достовірної класифікації доходів слід звернутися до Національного Класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності» ДК 009:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 №457.

До підкласу 73.1 «Рекламна діяльність» відносяться посередницькі послуги з розміщення реклами за допомогою засобів масової інформації.

До підкласу 82.99 «Надання інших допоміжних комерційних послуг» — слід віднести послуги з просування продукції і торговельних марок.

Вищезазначені послуги не відносяться до діяльності, що підлягає патентуванню, оскільки не є торговельною діяльністю в пунктах продажу товарів (абзац «а» пп. 267.1.1 Податкового кодексу України).

На підставі вищевикладеного дохід від основної діяльності (реалізація блюд і інша діяльність у сфері ресторанного господарства) підлягає відображенню в рядку 02 «Дохід від операційної діяльності (дохід від реалізації товарів (робіт, послуг))» податкової декларації з податку на прибуток (далі — Декларація).

Доходи від надання послуг з розміщення реклами, просування продукції і торговельних марок підлягають відображенню в рядку 03 ІД «Інші доходи» Декларації.

Таким чином, загальні витрати підлягають розподілу в залежності від питомої ваги всіх отриманих доходів, у т. ч. і доходу від винагороди від просування торговельної марки.

Підготовлено експертами системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль