text
Головбух

Витрати на оренду приміщення та комунальні послуги в податковій декларації на прибуток

  • 1 грудня 2014
  • 85

ПРОБЛЕМА

Приватний дитячий садочок надає освітні послуги для дітей. До якої статті витрат у податковій декларації віднести витрати на оренду приміщення та комунальні послуги?

РІШЕННЯ

Витрати платника податку — орендаря, понесені на оплату оренди та вартості спожитих комунальних послуг (опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення), за умови наявності первинних документів (договорів, рахунків, платіжних документів тощо) включаються до складу витрат.

Залежно від призначення орендованого приміщення витрати на його оренду можуть відноситись до загальновиробничих чи адміністративних витрат або витрат на збут.

Загальновиробничі витрати відносяться до собівартості виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку.

Оскільки єдиним видом діяльності дитячого садка є надання освітніх послуг, то витрати на оренду приміщення та комунальні послуги включаються до собівартості наданих послуг та відображаються у рядку 05.1 «собівартість придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів (робіт, послуг)» Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, форму якої затверджено наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах