Відображаємо в декларації з ПДВ розрахунок коригування, отриманий із запізненням

24

ПРОБЛЕМА

Розрахунок коригування до податкової накладної отримано у місяці, наступному за датою його виписки. Який порядок внесення такого розрахунку коригування до реєстру виданих та отриманих податкових накладних та відображення у декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

До розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) чинним законодавством України висуваються такі ж вимоги, як і до податкової накладної.

Податкова накладна та розрахунок коригування до неї видаються постачальником на вимогу покупця та є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту (п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК).

Право щодо включення до податкового кредиту суми ПДВ згідно з отриманою податковою накладною або розрахунком коригування зберігається за платником ПДВ протягом 365 к. дн. з дати виписки зазначеного документа (п. 198.6 ПК).

Однак слід пам’ятати: якщо такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), то він надається покупцю лише після такої реєстрації. Відсутність факту його реєстрації в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

У разі дотримання зазначених вимог та правильності оформлення розрахунку коригування згідно з правилами заповнення податкової накладної покупець має право включити суму ПДВ до податкового кредиту згідно з розрахунком коригування, отриманим із запізненням:

  • у тому звітному періоді, коли виписано розрахунок коригування — якщо такий розрахунок отримано до граничного строку подання декларації з ПДВ і підсумок у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) за цей період ще не підбито. У такому разі у колонці 2 «дата отримання» розділу ІІ Реєстру можна зазначити останній день місяця, а у колонці 3 — дату виписки розрахунку коригування;

  • у наступному звітному періоді, коли фактично отримано розрахунок коригування. У такому разі у колонці 2 розділу ІІ Реєстру слід зазначити дату отримання розрахунку коригування, а у колонці 3 — дату його виписки.

Підсумок з Реєстру (з урахуванням суми ПДВ згідно з розрахунком коригування) переноситься до рядка 10.1 декларації з ПДВ за відповідний звітний період. До декларації передбачено подання додатка 5, який містить розшифровку податкового кредиту в розрізі контрагентів.

Уточнюючий розрахунок у такому випадку подавати не потрібно. Адже у даній ситуації мова не йде про самостійне виправлення помилки.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль