Відображаємо в декларації з ПДВ розрахунок коригування, отриманий із запізненням

41

ПРОБЛЕМА

Розрахунок коригування до податкової накладної отримано у місяці, наступному за датою його виписки. Який порядок внесення такого розрахунку коригування до реєстру виданих та отриманих податкових накладних та відображення у декларації з ПДВ?

РІШЕННЯ

До розрахунку коригування кількісних та вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування) чинним законодавством України висуваються такі ж вимоги, як і до податкової накладної.

Податкова накладна та розрахунок коригування до неї видаються постачальником на вимогу покупця та є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту (п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК).

Право щодо включення до податкового кредиту суми ПДВ згідно з отриманою податковою накладною або розрахунком коригування зберігається за платником ПДВ протягом 365 к. дн. з дати виписки зазначеного документа (п. 198.6 ПК).

Однак слід пам’ятати: якщо такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), то він надається покупцю лише після такої реєстрації. Відсутність факту його реєстрації в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

У разі дотримання зазначених вимог та правильності оформлення розрахунку коригування згідно з правилами заповнення податкової накладної покупець має право включити суму ПДВ до податкового кредиту згідно з розрахунком коригування, отриманим із запізненням:

  • у тому звітному періоді, коли виписано розрахунок коригування — якщо такий розрахунок отримано до граничного строку подання декларації з ПДВ і підсумок у Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) за цей період ще не підбито. У такому разі у колонці 2 «дата отримання» розділу ІІ Реєстру можна зазначити останній день місяця, а у колонці 3 — дату виписки розрахунку коригування;

  • у наступному звітному періоді, коли фактично отримано розрахунок коригування. У такому разі у колонці 2 розділу ІІ Реєстру слід зазначити дату отримання розрахунку коригування, а у колонці 3 — дату його виписки.

Підсумок з Реєстру (з урахуванням суми ПДВ згідно з розрахунком коригування) переноситься до рядка 10.1 декларації з ПДВ за відповідний звітний період. До декларації передбачено подання додатка 5, який містить розшифровку податкового кредиту в розрізі контрагентів.

Уточнюючий розрахунок у такому випадку подавати не потрібно. Адже у даній ситуації мова не йде про самостійне виправлення помилки.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль