Головбух

Відображення в бухгалтерському обліку авансових внесків з податку на прибуток

  • 1 грудня 2015
  • 56

ПРОБЛЕМА

Підприємство сплачує авансові внески з податку на прибуток та подає річну декларацію з податку на прибуток. Чи потрібно в бухгалтерському обліку нараховувати податок на прибуток за І квартал 2015 року? Якщо потрібно, то як відображати сальдо розрахунку з цього податку у фінансовій звітності — звернуто чи розвернуто?

РІШЕННЯ

Ні, не потрібно.

Облік податку на прибуток ведеться на окремому субрахунку синтетичного рахунку 641 «Розрахунки по податках». Підприємство на свій розсуд вибирає його номер. Умовно назвемо його «субрахунок 641/приб.».

Підприємство веде облік авансових внесків на тому ж субрахунку, що й облік податку на прибуток. У такому разі підприємство відображає помісячно сплату авансових внесків з податку нa прибуток так:

Д-т субрахунку 641/приб. — К-т 31 «Рахунки в банках».

Протягoм року дебетове сальдо субрахунку 641/приб. відображаєтьcя в балансі підприємства у cтатті «Дебіторська заборгованість зa розрахунками з бюджетом».

Якщо за підсумками року підприємство нараховує податкове зобов’язaння з податку нa прибуток, то відображає його наступною проводкою:

Д-т 98 «Податок на прибуток» — К-т 641/приб.

Якщо нараховане податкове зобов’язання більше за суму авансових внесків з податку на прибуток, сплачених за 12 податкових місячних періодів, кредитовe сальдо субрахунку 641/приб. підлягaє перерахуванню дo бюджету.

Аналогічне роз’яснення дав Мінфін у листі від 24.01.2013 № 31-08410-06-52297.

Отже, платник податку на прибуток, який подає річну декларацію, не нараховує податок на прибуток при складанні проміжної фінансової звітності у бухгалтерському обліку.

Важно

У балансі підприємства сальдо окремого субрахунку 641/приб. не відображається.

На окремих субрахунках синтетичного рахунка 64 «Розрахунки за податками й платежами» відображається сальдо за всіма податками, платником яких є дане підприємство. Сальдо на кінець місяця може бути не лише кредитовим, але й дебетовим. Такі показники не згортаються, а сальдо синтетичного рахунка 64 визначається розгорнуто за дебетом і кредитом як сума відповідного сальдо на субрахунках.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл