Головбух

Порядок подання декларації з податку на прибуток новоствореного підприємства

  • 1 грудня 2014
  • 31

ПРОБЛЕМА

Підприємство було зареєстровано у грудні минулого року. Як подавати декларацію з податку на прибуток?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 152.9.1 Податкового кодексу України звітний податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду.

Якщо особа стає на облік у податковому органі в середині податкового періоду, перший звітний податковий період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, і закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду (пп. 152.9.2 ПК).

Тому платники податку, які були зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році без подання податкової декларації за звітні (податкові) періоди (календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців) та не сплачують авансового внеску (абз. п’ятий п. 57.1 ПК).

Згідно з пунктом 57.1 ПК платники, які пройшли державну реєстрацію та взяті на облік як платники податку на прибуток в органах державної податкової служби протягом IV кварталу року, що передує звітному, не сплачують авансових внесків з податку на прибуток.

Таким чином платник податку на прибуток, зареєстрований у грудні минулого року, не є платником авансових внесків з цього податку, і не повинен подавати квартальну податкову декларацію з податку на прибуток. Він повинен буде подати лише річну декларацію.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл