Відображаємо в балансі та в податковій декларації безоплатно отримані активи

33

ПРОБЛЕМА

Як відобразити в Балансі та в податковій декларації з податку на прибуток комунального підприємства операції, пов’язані з безоплатним отриманням на баланс мереж зовнішнього освітлення?

РІШЕННЯ

У податковому обліку нарахований дохід у вигляді щомісячної амортизації комунальне підприємство відображає у складі інших доходів у рядку 03 податкової декларації з податку на прибуток (Декларація), а також у рядку 03.30 додатку ІД.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Обліковуємо безоплатно отримані основні засоби на балансі комунального підприємства»

Якщо одним із видів діяльності комунального підприємства є надання послуг освітлення, тоді воно відображає суму нарахованої амортизації на передані комунальному підприємству мережі зовнішнього освітлення у складі собівартості реалізованих послуг.

Витрати операційної діяльності відображаються в рядку 05 Декларації, зокрема, у рядку 05.1 відображається собівартість реалізованих послуг.

У Балансі (Звіті про фінансовий стан) форма № 1 залишкова вартість мереж зовнішнього освітлення відображається у рядку 1010 активу Балансу. Частково вартість мереж зовнішнього освітлення буде перенесено на собівартість продукції та відображено в інших рядках активу (наприклад, у складі дебіторської заборгованості за реалізовані послуги).

У пасиві Балансу безоплатно отримані мережі зовнішнього освітлення комунальне підприємство відображає частково в рядку 1410 «Додатковий капітал», а у вигляді нарахованої амортизації — у рядку 1420 «Нерозподілений прибуток(збиток)».

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль