Декларуємо доходи: яку ставку ПДФО застосувати

21

ПРОБЛЕМА

Із 1 січня 2015 року розпочалась кампанія із декларування майнового стану і доходів, одержаних громадянами у 2014 році. Який відсоток сплачувати згідно з такою декларацією?

РІШЕННЯ

Платник податку на доходи фізичних осіб зобов’язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (далі — декларація) відповідно до вимог Податкового кодексу України (ПК). Декларацію подають до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 ПК).

Варто нагадати, що декларацію подають ті громадяни, які протягом 2014 року отримували:

  • доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;

  • доходи від особи, яка не є податковим агентом;

  • нецільову благодійну допомогу, якщо її загальна сума у 2014 році перевищувала 1710 грн.;

  • доходи від двох і більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2014 рік перевищила 146 160 грн.;

  • спадок (подарунки) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення тощо.

Форма декларації затверджена наказом МДЗ від 11.12.2013 № 793. У розділі ІІ декларації передбачено зазначення не лише утриманої (сплаченої) суми ПДФО, але й суми ПДФО, яку платник податку має самостійно сплатити. При цьому сума податку на доходи, отримані у 2014 році, визначається з огляду на ставки, встановлені статтею 167 ПК та які діяли протягом 2014 року.

Нагадаємо, що згідно з пунктом 167.1 ПК до доходів, нарахованих (виплачених, наданих), крім випадків, визначених у пунктах 167.2–167.5 ПК, застосовується ставка ПДФО у розмірі 15%. До суми таких доходів, що перевищує 10 мінімальних заробітних плат станом на 01.01.2014 (12 180 грн) застосовується підвищена ставка ПДФО — 17% (а з 01.01.2015 року — 20%).

Наприклад, якщо фізособа у 2014 році отримала нецільову благодійну допомогу, більшу за 1710 грн., то суму перевищення оподаткують за ставкою 15%. Ця ставка застосовується до суми, що не перевищує 12 180 грн. У разі якщо допомогу отримано у сумі, більшій за 12 180 грн., суму перевищення оподаткують за ставкою 17%. При цьому платник податку має подати річну декларацію про доходи (пп. 170.7.3 ПК).

Відзначимо, що декларування для платників податку відбувається безоплатно.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль