Щодо подання бухгалтерської довідки одночасно з декларацією з ПДВ

26

ПРОБЛЕМА

Переробне підприємство відобразило коригування податкового кредиту з ПДВ у рядках 16.2 декларацій з ПДВ «0110» та «0140». Податківці не приймають декларації без бухгалтерської довідки, розшифровки суми коригування ПДВ. Чи правомірні такі дії?

РІШЕННЯ

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966 (далі — Порядок № 966).

Платники ПДВ — переробні підприємства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою «0140». До такої податкової декларації включаються лише операції з постачання продукції, виготовленої переробним підприємством.

Згідно з підпунктом 1 пункту 4 розділу V Порядку № 966 у податковій декларації 0140 відображаються суми податкового кредиту, які виникають у зв’язку з переробкою та постачанням готової продукції.

У рядку 16.2 декларації з ПДВ відображається коригування податкового кредиту, пов’язане з використанням раніше придбаних товарів/послуг, необоротних активів частково для виготовлення переробними підприємствами готової продукції, а частково для виготовлення інших товарів/послуг. При цьому допускається як від’ємне, так і додатне значення цього рядка.

Таке коригування проводиться виходячи із балансової (залишкової) вартості необоротних активів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в переробному виробництві. Коригування ПДВ проводиться відповідно до частки використання таких активів в операціях переробного виробництва та в інших операціях:

а) у разі зміни напряму використання товарів/послуг, необоротних активів;

б) при реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб’єкта спеціального режиму оподаткування (пп. 5 п. 4 розд. V Порядку № 966).

Порядок № 966 не містить конкретних вимог щодо надання бухгалтерської довідки чи додатку у разі коригування рядка 16.2 декларації з ПДВ.

Вимоги щодо складення та подання податкових декларацій до податкового органу встановлені статтями 48 та 49 ПК. Податкова декларація повинна містити обов’язкові реквізити, підписи посадових осіб, печатку підприємства.

Прийняття податкової декларації є обов’язком податкового органу. Під час прийняття податкової декларації перевіряється наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів. Інші показники, зазначені в податковій декларації, до її прийняття перевірці не підлягають (п. 49.8 ПК).

За умови дотримання платником податків цих вимог податківці зобов’язані зареєструвати податкову декларацію датою її фактичного отримання податковим органом (п. 49.9 ПК).

Отже, податківці не мають права відмовити платнику ПДВ у прийнятті від нього коригування рядка 16.2 декларацій з ПДВ без бухгалтерської довідки, розшифровки суми коригування ПДВ. Водночас необхідність у наданні такої довідки (розшифровки) може виникнути при проведенні камеральної перевірки декларацій з ПДВ.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль