Головбух

Звітність сільгосппідприємства з ПДВ при переході на спеціальний режим оподаткування

  • 1 грудня 2014
  • 20

ПРОБЛЕМА

Сільгосппідприємство перейшло на спеціальний режим оподаткування ПДВ. Що і в яких розмірах треба перенести при переході на спецрежим із загальної декларації в спеціальну: залишкову вартість основних засобів чи залишки товарів і незавершеного виробництва? У яких рядках загальної і спеціальної декларацій відображається коригування ПДВ?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 209.15.1 Податкового кодексу України (ПК) у разі якщо товари, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення сільськогосподарських товарів, а частково для інших товарів, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів у загальній вартості усіх товарів, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.

Внимание

З грудня 2014 року платники ПДВ звітують за новою формою декларації з ПДВ, затвердженої наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966.

Цим наказом затверджено також Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ (далі — Порядок № 966).

Відповідно до підпункту 5 пункту 4 розділу V Порядку № 966 у рядку 16.2 відображається коригування податкового кредиту, пов’язане з використанням раніше придбаних товарів/послуг, необоротних активів частково для виготовлення сільськогосподарськими підприємствами сільськогосподарських товарів/послуг або переробними підприємствами готової продукції, а частково для виготовлення інших товарів/послуг.

Таке коригування проводиться виходячи із балансової (залишкової) вартості необоротних активів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в сільськогосподарському або переробному виробництві, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, відповідно до частки використання таких товарів/послуг, необоротних активів в операціях сільськогосподарського або переробного виробництва та в інших операціях (для сільськогосподарських підприємств виходячи з питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг, розрахованої відповідно до вимог підпункту 209.15.1 ПК):

а) у разі зміни напряму використання товарів/послуг, необоротних активів;

б) при реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл