text
Головбух

Як заповнити Реєстр та декларацію з ПДВ у разі придбання програмної продукції

  • 1 грудня 2014
  • 28

ПРОБЛЕМА

У якій графі Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та в якому рядку декларації з ПДВ відобразити обсяг придбання програмної продукції згідно з податковою накладною, отриманою від постачальника в грудні ?

РІШЕННЯ

Операції з постачання програмної продукції тимчасово (до 01.01.2023) звільняються від оподаткування ПДВ (п. 26-1 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України; ПК).

Причому звільнення від оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання: від особи, яка її створила, до споживача. Відповідне роз’яснення надано в Узагальнюючій податковій консультації щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції, затвердженій наказом МДЗ від 07.10.2013 № 536.

По операціях, звільнених від оподаткування ПДВ у грудні, обсяг придбання (без ПДВ) відображається у графі 16 розділу II Реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958.

Дані з графи 11 Реєстру переносяться до рядка 11.2 податкової декларації з ПДВ (далі — Декларація), затвердженої наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966. У цьому рядку відображаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) без ПДВ товарів (послуг, необоротних активів) з метою використання їх в операціях, що:

  • не є об’єктом оподаткування ПДВ (ст. 196 ПК);

  • звільнені від оподаткування ПДВ (ст. 197, підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу);

  • не оподатковуються ПДВ (п. 186.2, 186.3 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах