Як заповнити Реєстр та декларацію з ПДВ у разі придбання програмної продукції

26

ПРОБЛЕМА

У якій графі Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та в якому рядку декларації з ПДВ відобразити обсяг придбання програмної продукції згідно з податковою накладною, отриманою від постачальника в грудні ?

РІШЕННЯ

Операції з постачання програмної продукції тимчасово (до 01.01.2023) звільняються від оподаткування ПДВ (п. 26-1 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України; ПК).

Причому звільнення від оподаткування ПДВ застосовується на всіх етапах постачання: від особи, яка її створила, до споживача. Відповідне роз’яснення надано в Узагальнюючій податковій консультації щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання програмної продукції, затвердженій наказом МДЗ від 07.10.2013 № 536.

По операціях, звільнених від оподаткування ПДВ у грудні, обсяг придбання (без ПДВ) відображається у графі 16 розділу II Реєстру виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр), затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 958.

Дані з графи 11 Реєстру переносяться до рядка 11.2 податкової декларації з ПДВ (далі — Декларація), затвердженої наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966. У цьому рядку відображаються обсяги придбання (виготовлення, будівництва, спорудження, створення) без ПДВ товарів (послуг, необоротних активів) з метою використання їх в операціях, що:

  • не є об’єктом оподаткування ПДВ (ст. 196 ПК);

  • звільнені від оподаткування ПДВ (ст. 197, підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу);

  • не оподатковуються ПДВ (п. 186.2, 186.3 ПК).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль