Який існує строк виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

19

ПРОБЛЕМА

Підприємство придбало 4 роки назад корпоративні права іншого підприємства (частку в статутному фонді). Ця операція ніяк не була відображена в податковому обліку. Зараз підприємство планує продати цю частку. Як зараз відобразити у податкових витратах купівлю корпоративних прав у декларації з податку прибутку до моменту її продажу?

РІШЕННЯ

Згідно з пунктом 50.1 Податкового кодексу України (ПК) платник податку на прибуток, який самостійно виявив помилку у наданій раніше декларації з податку на прибуток, має право виправити цю помилку.

Однак треба пам’ятати, що самостійне виправлення помилки можливо тільки протягом строку, визначеного статтею 102 ПК. Тобто протягом 1095 днів, які настали за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, в період подання якої виникла помилка.

Так, якщо витрати не були включені до податкових витрат протягом 1095 днів (3-х років), уточнюючу декларацію з податку на прибуток з виправленням цієї помилки подати неможливо, тому що вже минув строк позовної давності.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль