Головбух

Звіт про водіїв і транспортні засоби до військкомату

  • 5 вересня 2016
  • 839

Порядок виконання військово-транспортного обов’язку визначено Положенням про військово-транспортний обов’язок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 № 1921

З метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою установлюється військово-транспортний обов’язок, що поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації (далі — організація), у т. ч. на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян — власників транспортних засобів (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII).

Порядок виконання військово-транспортного обов’язку визначено Положенням про військово-транспортний обов’язок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 № 1921 (далі — Положення № 1921). Постановою Уряду від 17.06.2015 № 405 Положення № 1921 викладено у новій редакції.

Згідно з Положенням № 1921 військово-транспортний обов’язок виконується:

  • у мирний час — шляхом проведення заходів, пов’язаних з військовим обліком транспортних засобів і техніки та завчасним забезпеченням їх мобілізаційної готовності відповідно до визначених завдань;

  • в особливий період — шляхом передачі організаціями, а також громадянами транспортних засобів і техніки для задоволення потреб військових формувань відповідно до визначених завдань.

Первинна редакція Положення № 1921 зобов’язувала керівників організацій забезпечувати подання до військових комісаріатів раз на рік, не пізніше грудня, відомостей про наявність і технічний стан транспортних засобів, а також про громадян, які працюють в організації на цих засобах. Однак форму подання означених відомостей унормовано не було.

Наразі згідно з пунктом 15 нової редакції Положення № 1921 керівники організацій мають подавати до військових комісаріатів щороку до 20 червня та 20 грудня інформацію про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють в організаціях на таких транспортних засобах і техніці, за формою, визначеною Додатком 1 до Положення № 1921.

У звіті (шаблон) зазначатимемо інформацію про директора, заступника директора (головного інженера), начальника (працівника) кадрової служби, номери їхніх телефонів, місця проживання, список транспортних засобів і техніки, відомості про закріплених за ними громадян (у т. ч. рік народження, номер військово-облікової спеціальності, військове звання, місце проживання) тощо.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл