Головбух

Робота за вахтовим методом і внесення запису до трудової книжки

  • 21 вересня 2016
  • 12

Чи потрібно до графи 3 трудової книжки вносити запис про виконання роботи вахтовим методом, як це передбачено спільною постановою Державного комітету СРСР з праці та соціальних питаннях, Секретаріату ВЦРПС і Міністерства охорони здоров’я СРСР «Про затвердження Основних положень про вахтовий метод організації робіт» від 31.12.1987 № 794/33-82? Як правильно виконати такий запис? Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58 не вимагає внесення запису про роботу вахтовим методом до трудової книжки. Чим ризикує організація, яка не здійснювала і не здійснює таких записів?

► Нарахування ЄСВ у 2018 році: зміни та новації

Основним документом, який нині регламентує порядок організації роботи за вахтовим методом, є спільна постанова Державного комітету СРСР з праці та соціальних питань, Секретаріату ВЦРПС і Міністерства охорони здоров’я СРСР «Про затвердження Основних положень про вахтовий метод організації робіт» (далі — Основні положення) від 31.12.1987 № 794/33-82 (далі — Постанова № 794). Можливість її застосування на території України врегульована постановою ВР «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.1991 № 1545-ХІІ.

► Прожитковий мінімум працездатних осіб

Хоча працівники органів внутрішніх справ, працівники флоту рибної чи іншої промисловості також можуть працювати поза місцем їхнього постійного проживання, у разі несення ними вахтової служби застосовується окремий порядок організації роботи, визначений вимогами відповідних статутів або окремих правових актів, а не Основними положеннями.

►  Трансфертне ціноутворення 2018

Частиною третьою пункту 2.4 Основних положень передбачено: при виконанні робіт вахтовим методом у графі 3 трудової книжки зазначається, що робота виконується вахтовим методом. Проте Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58, немає вимоги щодо внесення запису про роботу вахтовим методом до трудової книжки. Отже, відсутність такого запису у трудовій книжці не може розглядатися як порушення законодавства про працю.

► Зміни в УКТ ЗЕД з 2018 року: що готує нам новий законопроект

Доречно звернути увагу на те, що робота за вахтовим методом не дає права на призначення пільгових пенсій. Утім, виробництва та роботи, що включені до Переліку підприємств, на яких застосовується вахтовий метод роботи (додаток 2 до Постанови № 794), внесені до Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 № 36 (далі — Списки виробництв № 36). Тож працівники, професії і посади яких внесені до Списків виробництв № 36, мають право на пенсію на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII, незалежно від запису у трудовій книжці про наявність/відсутність роботи за вахтовим методом.

► Спрощена система оподаткування у 2018 році

Якщо працівник виконує роботи за вахтовим методом і має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці виконується на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і повинен відповідати найменуванню Списків виробництв № 36.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл