Робота раз на тиждень у неділю: як оформити

3
Організація обслуговує авіаперевезення. Заплановано прийняти на роботу кількох працівників, які виходитимуть на роботу тільки «під рейс» 1 раз на тиждень (у неділю) з тривалістю робочого дня 4-5 годин. Гнучкий графік роботи та підсумований облік робочого часу для цієї категорії працівників зазначено у положенні. Згодом передбачено збільшити робочий час. Як правильно оформити наказ та чи можна це зробити за формою, відмінною від типової?

Відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю України (КЗпП) за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом при прийнятті на роботу або згодом може встановлюватись неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Період, час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством (ст. 57 КЗпП).

►  Трансфертне ціноутворення 2018

У запитуваній ситуації при прийнятті на роботу, враховуючи визначену тривалість робочого часу, працівникам слід встановити за погодженням режим роботи на умовах неповного робочого тижня і неповного робочого дня.

► Норми тривалості робочого часу на 2018 рік

Застосувати гнучкий графік роботи неможливо, оскільки режим роботи працівників прямо пов’язаний із графіком авіаперевезень. Гнучкий режим робочого часу є формою організації праці, за якою для деяких категорій працівників підприємств або їх структурних підрозділів, установлюється режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня (п. 1.2 Методичних рекомендацій щодо встановлення гнучкого режиму робочого часу, затверджених наказом Мінпраці від 04.10.2006 № 359).

► Зміни в УКТ ЗЕД з 2018 року: що готує нам новий законопроект

Відповідно до частини третьої статті 32 КЗпП зміни режиму роботи є змінами істотних умов праці і допускаються у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, про що працівника слід повідомити не пізніше ніж за два місяці.

Якщо обсяг робіт буде збільшено, за згодою працівників оформлюють зміну режиму роботи

При оформленні наказу за типовою формою П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затвердженою наказом Держкомстату від 05.12.2008 № 489, слід проставити позначки у графах: тривалість робочого тижня у днях, тривалість робочого дня при роботі з неповним робочим часом у годинах і зазначити конкретну тривалість.

► Спрощена система оподаткування у 2018 році

Оформити наказ можна за формою, відмінною від типової, з урахуванням вимог Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 07.04.2003 № 55. У тексті наказу, а також у графіку роботи потрібно зазначити робочим днем неділю і вказати режим роботи у цей день.

► Мінімальна заробітна плата в 2018 році

Ураховуючи незначну тривалість робочого часу працівників, які виходитимуть тільки «під рейс», перед збільшенням обсягу зайнятості, можна розглянути можливість укладення з ними договорів цивільно-правового характеру на цей період.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Каса, касові документи, ліміт каси по-новому
Трансфертне ціноутворення: погляд під новим кутом
Блокування податкових накладних. Перезавантаження
Як бухгалтеру заповнити лікарняний листок
Податок на прибуток та ПДВ — 2018
Фінансова звітність — 2017
Реклама
Уведіть код доступу
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Приєднуйтесь до команди професіоналів

Заповніть форму та отримайте:

 • допомогу у розв'язанні складних робочих ситуацій
 • запрошення на освітні заходи
 • сповіщення про бухгалтерські новини

 • Щиро ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль