text
Головбух

Встановлення доплати головному лікареві чи його заступнику за роботу за певною спеціальністю

  • 21 вересня 2016
  • 3

За наказом Міністерства праці та соціальної політики та Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 керівникам закладів охорони здоров’я — головним лікарям та їхнім заступникам — дозволяється вести у закладах, де вони працюють, роботу за певною спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою з виплатою їм до 25% посадового окладу лікаря цієї спеціальності. З якої суми вираховуються ці 25% доплати?

Відповідно до пункту 3.1.3 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Мінпраці і МОЗ «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови оплати праці), керівникам закладів охорони здоров’я — лікарям та їхнім заступникам — лікарям дозволяється вести у закладах, у штатах яких вони є, роботу за спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою з виплатою їм до 25% посадового окладу лікаря відповідної спеціальності. Оскільки керівники закладів охорони здоров’я та їхні заступники не мають права на доплати за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників, розширення зони обслуговування та збільшення обсягу виконуваних робіт, то така робота дає їм змогу займатися медичною діяльністю, аби не втратити набутий досвід за лікарською спеціальністю.

Доплата у розмірі до 25% нараховується на посадовий оклад, який проставлено у штатному розписі закладу за лікарською посадою, що відповідає його розмірові у графі 12 «Посадовий оклад з підвищеннями, сума» тарифікаційного списку, зазначеного у додатку 1 до Умов оплати праці.

► Норми тривалості робочого часу на 2018 рік

Зазначена робота виконується керівниками закладів охорони здоров’я за графіком у межах свого робочого часу, встановлена тривалість якого складає 40 годин на тиждень, якщо вони працюють у нормальних умовах праці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах