Головбух

Переведення медичних працівників: враховуйте кваліфікаційні вимоги

  • 21 вересня 2016
  • 11

В результаті реформування медичної установи скорочується декілька посад. Чи можна перевести на посаду лікаря-бактеріолога лікаря, який має спеціалізацію «Вірусологія», чи для цього обов’язково потрібно проходити спеціалізацію з бактеріології? Також в установі скасовується посада лікаря з гігієни харчування, натомість вводиться посада лікаря загальної гігієни. Чи можна перевести на новостворену посаду лікаря з гігієни харчування, яка не має спеціалізації із загальної гігієни? Базова медична освіта в обох випадках кваліфікаційним вимогам відповідає.

В обох випадках переведення є неможливим.

Чому так?

► Прожитковий мінімум працездатних осіб

При вирішення питання щодо переведення медичних працівників на інші посади необхідно враховувати кваліфікаційні вимоги, вміщені у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 78 «Охорона здоров’я»). Оскільки Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП) є нормативним документом, обов’язковим при вирішенні питань управління персоналом на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та видів економічної діяльності, то дотримання вимог ДКХП щодо кваліфікації медичного працівника є обов’язковим.

► Норми тривалості робочого часу на 2018 рік

Так, згідно з кваліфікаційної характеристикою професії, вміщеною у Випуску 78 ДКХП, лікар-бактеріолог повинен мати повну вищу освіту (спеціаліст, магістр) за напрямом підготовки «Медицина» за спеціальністю «Медико-профілактична справа», пройти інтернатуру за спеціальністю «Мікробіологія і вірусологія» з наступною спеціалізацією з «Бактеріології». Обов’язковою є наявність сертифіката лікаря-спеціаліста (без вимог до стажу роботи).

► Нарахування ЄСВ у 2018 році: зміни та новації

На посаду лікаря із загальної гігієни може бути призначена особа, яка має повну вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина», спеціальністю «Медико-профілактична справа» та спеціалізацію за фахом «Загальна гігієна» (інтернатура, курси спеціалізації). Обов’язковою є наявність сертифіката лікаря-спеціаліста (без вимог до стажу роботи).

► Зміни в УКТ ЗЕД з 2018 року: що готує нам новий законопроект

Отже, для зайняття посад лікарі мають пройти відповідну спеціалізацію. У першому випадку — «Бактеріологія», у другому — «Загальна гігієна».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл