Надання роботи на іншому виді транспорту: переведення чи переміщення

24
За працівником було закріплено відповідний вид транспорту. Але на транспортному засобі, на якому він раніше працював вже працює інша людина в іншому населеному пункті (за виробничої необхідності)....

ПРОБЛЕМА

Працівник був мобілізований у червні 2014 року. До цього він працював на посаді тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. За працівником було закріплено відповідний вид транспорту. Форма оплати праці — відрядна. Наприкінці червня 2015 року він повинен демобілізуватися. Але на транспортному засобі, на якому він раніше працював вже працює інша людина в іншому населеному пункті (за виробничої необхідності). Ми можемо надати йому роботу за тією ж посадою, але на іншому виді транспорту з меншими розцінками за виконання технічних операцій. Чи правомірними будуть такі дії?

РІШЕННЯ

Відповідно до частини першої статті 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації (далі — організація), а також переведення на роботу в іншу організацію або в іншу місцевість, навіть разом із організацією, допускається тільки за згодою працівника, крім випадків, передбачених статтею 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Водночас не вважається переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника переміщення його у тій же організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором (ч. 2 ст. 32 КЗпП).

Отже, надання працівникові, який обіймає посаду тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, іншого виду транспорту у межах його кваліфікації, спеціальності чи посади, обумовленої трудовим договором, є переміщенням і не потребує згоди працівника.

Але у зв’язку з дорученням працівнику роботи на іншому виді транспорту зміниться розмір оплати праці (тобто відбувається зміна істотних умов праці), тому працівника необхідно попередити про такі зміни не менше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП).

Протягом двох місяців з дня переміщення працівник має право на доплату до попереднього середнього заробітку відповідно до вимог частини другої статті 114 КЗпП.

Якщо працівник не погоджується на зменшення розміру в оплаті праці, зокрема, пов’язане з переміщенням, його (після закінчення відповідного двомісячного строку попередження) може бути звільнено з підстав, передбачених пунктом 6 статті 36 КЗпП, з виплатою вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку (ч. 4 ст. 32, ст. 44 КЗпП).

Доручення виконання роботи за межами кваліфікації, спеціальності або посади працівника, обумовленої трудовим договором, не допускається і може розглядатись, як переведення працівника. Таке переведення можливе тільки за згодою працівника.

Кваліфікаційною характеристикою, вміщеною у Випуску 2 «Сільське господарство та пов’язані з ним послуги» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженому наказом Мінагрополітики від 07.06.2004 № 212, передбачено різні кваліфікаційні вимоги за посадою тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва залежно від категорії транспортного засобу (A, B, C, D, E, F).

У пригоді Вам неодмінно стане:

Виконання водієм автотранспортних засобів роботи на іншому автомобіліПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Даруємо корисності просто зараз!

Ви ще не з нами?!

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів
✓ спілкування з колегами-практиками та експертами

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Вибачте, що перервали Вас

Потрібно лише 57 секунд, щоб зареєструватися і продовжити читання.
А ще для Вас:
аналіз усіх податкових новацій
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини

Також у червні запрошуємо безкоштовно відвідати вебінар «Як організувати ЗЕД на підприємстві» та отримати СЕРТИФІКАТ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль