text
Головбух

Переведення в іншу місцевість під час відпустки без збереження зарплати

  • 21 вересня 2016
  • 2

Півроку працівник, місце роботи якого в м. Донецьку, перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, що надається в обов’язковому порядку. Наразі є можливість направити його на роботу в іншу область України, зберігаючи назву посади та структурного підрозділу. Чи можна перевести працівника в іншу місцевість під час відпустки?

► Мінімальна заробітна плата в 2018 році

Переведення працівника на роботу в іншу місцевість регулює стаття 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Відповідно до вказаної статті переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації (далі — організація), а також переведення на роботу в іншу організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з організацією, допускається тільки за згодою працівника.

►  Трансфертне ціноутворення 2018

Так, згідно зі статтею 120 КЗпП працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість. Визначення поняття «інша місцевість» — інший населений пункт — наведено у пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про гарантії та компенсації при переїзді на роботу в іншу місцевість» від 02.03.1998 № 255 (далі — Постанова № 255).

► Зміни в УКТ ЗЕД з 2018 року: що готує нам новий законопроект

Отже, направлення працівника на роботу в інший населений пункт (іншу місцевість) має запроваджуватися або за угодою сторін (за заявою працівника чи пропозицією роботодавця), або в порядку переведення на роботу в іншу місцевість з дотриманням двомісячного строку попередження (у порядку зміни істотних умов праці згідно з ч. 3 ст. 32 КЗпП).

► Спрощена система оподаткування у 2018 році

Жодного застереження щодо неможливості переведення в іншу місцевість під час відпустки без збереження заробітної плати законодавство не містить.

Водночас звертаємо увагу, якщо працівник перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, яка надається за бажанням працівника в обов’язковому порядку на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті на підставі пункту 18 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, у разі переведення в іншу місцевість працівник втрачає право на означену відпустку.

Акцизний податок у 2018 році

Гарантії та компенсації працівникам при переведенні на роботу в іншу місцевість разом з організацією встановлені пунктом 1 Постанови № 255.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль