Головбух

Переведення в іншу місцевість під час відпустки без збереження зарплати

  • 21 вересня 2016
  • 1

Півроку працівник, місце роботи якого в м. Донецьку, перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, що надається в обов’язковому порядку. Наразі є можливість направити його на роботу в іншу область України, зберігаючи назву посади та структурного підрозділу. Чи можна перевести працівника в іншу місцевість під час відпустки?

► Мінімальна заробітна плата в 2018 році

Переведення працівника на роботу в іншу місцевість регулює стаття 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Відповідно до вказаної статті переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації (далі — організація), а також переведення на роботу в іншу організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з організацією, допускається тільки за згодою працівника.

►  Трансфертне ціноутворення 2018

Так, згідно зі статтею 120 КЗпП працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість. Визначення поняття «інша місцевість» — інший населений пункт — наведено у пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про гарантії та компенсації при переїзді на роботу в іншу місцевість» від 02.03.1998 № 255 (далі — Постанова № 255).

► Зміни в УКТ ЗЕД з 2018 року: що готує нам новий законопроект

Отже, направлення працівника на роботу в інший населений пункт (іншу місцевість) має запроваджуватися або за угодою сторін (за заявою працівника чи пропозицією роботодавця), або в порядку переведення на роботу в іншу місцевість з дотриманням двомісячного строку попередження (у порядку зміни істотних умов праці згідно з ч. 3 ст. 32 КЗпП).

► Спрощена система оподаткування у 2018 році

Жодного застереження щодо неможливості переведення в іншу місцевість під час відпустки без збереження заробітної плати законодавство не містить.

Водночас звертаємо увагу, якщо працівник перебуває у відпустці без збереження заробітної плати, яка надається за бажанням працівника в обов’язковому порядку на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті на підставі пункту 18 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, у разі переведення в іншу місцевість працівник втрачає право на означену відпустку.

Акцизний податок у 2018 році

Гарантії та компенсації працівникам при переведенні на роботу в іншу місцевість разом з організацією встановлені пунктом 1 Постанови № 255.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл