text
Головбух

Як оплатити працівнику проходження обов’язкового медогляду у вихідний день

  • 20 вересня 2016
  • 30

Працівник установи періодично проходить медичний огляд у строки, визначені керівником установи. Чи потрібно оплачувати працівнику день проходження обов’язкового медичного огляду, якщо він припадає на вихідний день працівника?

За час перебування в медичному закладі на обстеженні за працівниками, зобов’язаними проходити таке обстеження (статті 169, 191 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП), зберігається середній заробіток за місцем роботи (ст. 123 КЗпП).

► Нарахування ЄСВ у 2018 році: зміни та новації

На підставі списку працівників, які підлягають періодичним медоглядам, заклад охорони здоров’я складає план-графік їх проведення, погоджує його з роботодавцем і закладом державної санітарно-епідеміологічної служби (п. 2.9 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246).

 Прожитковий мінімум працездатних осіб

У плані-графіку зазначають строки проведення медоглядів, лабораторні, функціональні та інші дослідження і лікарів, залучених до їх проведення.

  Трансфертне ціноутворення 2018

Згідно із законодавством працівник зобов’язаний пройти медичний огляд у строки, визначені керівником установи. Якщо медичний огляд проводиться у день, який є для працівника вихідним, цей день має бути оплачений відповідно до законодавства за середнім заробітком.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах