Головбух

Прийняття на роботу мікробіолога: як визначитися з вимогами до освіти

  • 21 вересня 2016
  • 3

Чи можна на посаду мікробіолога фармацевтичної організації прийняти особу, яка отримала освіту за спеціальністю «Фармацевтична біотехнологія»? Чи може на цій посаді працювати особа, що здобула освіту за спеціальністю «Біологія» з наступною спеціалізацією з мікробіології та вірусології?

Кваліфікаційну характеристику професії «Мікробіолог» вміщено до розділу 5 Випуску 25 «Виробництво медикаментів, вітамінів, медичних, бактерійних і біологічних препаратів та матеріалів» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості від 22.04.1997 (далі — ДКХП).\

►  Трансфертне ціноутворення 2018

Згідно з кваліфікаційною характеристикою мікробіолог повинен мати повну або базову вищу освіту відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.

► Зміни в УКТ ЗЕД з 2018 року: що готує нам новий законопроект

Оскільки напрям підготовки за цією професією не конкретизовано, пропонуємо відповісти на запитання за допомогою Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 № 327 (КП).

► Мінімальна заробітна плата в 2018 році

Професійні назви робіт «Мікробіолог», «Біолог» та «Біотехнолог» є спорідненими, тобто належать до одного професійного угрупування КП з кодом 2211.2 «Біологи, ботаніки, зоологи та професіонали споріднених професій».

Акцизний податок у 2018 році

Означені професійні назви робіт мають однаковий код КП на рівні групи — 2211.2, що свідчить про максимальний ступінь спорідненості.

Підіб’ємо підсумок: прийняття на посаду мікробіолога особи, яка здобула освіту як за спеціальністю «Фармацевтична біотехнологія», так і за спеціальністю «Біологія» не буде суперечити нормам та положенням національної системи професійної класифікації.

► Норми тривалості робочого часу на 2018 рік

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл