Головбух

Чи може жінка працювати водієм автотранспортних засобів у кар’єрі

  • 5 вересня 2016
  • 53

За працівником було закріплено відповідний вид транспорту. Але на транспортному засобі, на якому він раніше працював вже працює інша людина в іншому населеному пункті (за виробничої необхідності)...

ПРОБЛЕМА

Чи можна прийняти на роботу жінку водієм автотранспортних засобів у кар’єрі на підприємство гірничодобувної промисловості? Виконувати роботу доведеться на самоскиді, номінальне корисне навантаження якого становить приблизно 200 тонн, робота у шкідливих умовах — робоче місце атестовано за позицією 1.1а розділу І «Гірничі роботи» Списку № 2. Чи є підстави для відмови жінці у прийнятті на роботу?

РІШЕННЯ

Наявність професії у списках виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 № 36, свідчить про обов’язковість проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація). У свою чергу атестація дає працівникам право на пільги та компенсації за роботу із шкідливими і важкими умовами праці: пенсії за віком на пільгових умовах, щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, скорочену тривалість робочого тижня, доплати тощо.

Утім, лише той факт, що робота виконується у шкідливих умовах, не дає підстав для обмеження роботи жінок у цих умовах. Підрозділ 3 «Гірничі роботи» Розділу І Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок, затвердженого наказом МОЗ від 29.12.1993 № 256 (далі — Перелік № 256), серед загальних професій гірничих і гірничокапітальних робіт, на яких забороняється застосування праці жінок, виділяє машиніста бурової установки, машиніста екскаватора, машиніста навантажувальної машини та ін.

Відповідно до підрозділу 25 «Автомобільний транспорт» розділу І Переліку № 256 заборонено застосовувати працю жінок як водія автомобіля, який працює на автомобілі вантажопідйомністю понад 2,5 тонни (крім зайнятого на перевезеннях у межах підприємств, міських, приміських та перевезень у сільській місцевості протягом однієї денної зміни, за умови незалучення до технічного обслуговування і виконання ремонту вантажного автомобіля). Тобто жінку можна залучати до роботи водієм автотранспортного засобу вантажопідйомністю понад 2,5 тонни. Однак за умови її залучення до роботи протягом однієї денної зміни та незалучення до технічного обслуговування і виконання ремонту вантажного автомобіля.

Отже, відмова прийняти жінку на роботу вважатиметься обгрунтованою, якщо інший кандидат на посаду водія автотранспортних засобів матиме вищий рівень кваліфікації (відкрито більше категорій, присвоєно класність) та/або більший стаж роботи.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл