Виплачуємо допомогу по догляду за дитиною до трьох років

76

ПРОБЛЕМА

Хто виплачує допомогу по догляду за дитиною до трьох років?

РІШЕННЯ

Право на допомогу по догляду за дитиною до трьох років передбачено статтею 13 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-ХII (далі — Закон № 2811).

Покриття витрат на здійснення виплати такої допомоги здійснюються за рахунок коштів держбюджету у вигляді надання субвенцій місцевим бюджетам (абз. 1 ст. 4 Закону № 2811). Призначають та виплачують вищевказану допомогу органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків дитини (абз. 1 ст. 5 Закону № 2811).

Важно

Підприємство не приймає участі в нарахуванні та виплаті допомоги по догляду за дитиною до трьох років.

Варто відзначити, що відповідно до абзацу 2 пункту 1 частини 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464) нарахування та сплата ЄСВ на допомогу по догляду за дитиною до 3-х років відбувається за рахунок коштів держбюджету.

Внимание

Нараховують таку допомогу органи соціального захисту населення.

Ставка нарахування ЄСВ становить 33,2% (п. 3 Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого постановою КМУ від 02.03.2011 № 178). Утримання ЄСВ із такої допомоги не проводять (абз. 2 п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Проте відповідно змін, внесених Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII, з 01.07.2014 даний вид допомоги скасовано. Натомість допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41 280 грн. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 грн., решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами. Така допомога є базою для нарахування ЄСВ.

Разом з тим Мінсоцполітики у листі від 22.05.2014 № 744/5/75-14 повідомили, що усі сім’ї, у яких народилися діти до 30.06.2014, отримуватимуть допомогу у розмірі, встановленому на дату народження дитини (на першу дитину — 30960 грн., на другу — 61920 грн., на третю та наступних дітей — 123840 грн.).

Виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку буде припинена, крім осіб, яким призначена допомога при народженні першої дитини (народженої до 30.06.2014), що виплачується 24 місяці, на наступних 12 місяців буде призначатися допомога до досягнення дитиною трирічного віку у розмірі 130 грн., що дозволить зарахувати зазначеним особам до трудового стажу період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль