Чи матиме право військовослужбовець на отримання грошової допомоги при повторному звільненні

33

ПРОБЛЕМА

Військовослужбовець при звільненні за віком зі служби одержав грошову допомогу. Через 10 років він продовжив трудову діяльність у кримінально-виконавчий службі. Чи матиме він право при повторному звільненні на отримання грошової допомоги?

РІШЕННЯ

Законодавство про соціальний і правовий захист військовослужбовців базується на Конституції України та інших нормативно-правових актах. У зв’язку з особливим характером військової служби цим військовим надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Пенсійне забезпечення цих осіб після звільнення з військової служби провадиться відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ(далі — Закон № 2011).

Закон № 2011 визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі.

Згідно з пунктом 2 статті 15 Закону № 2011 військовослужбовцям, які звільняються з військової служби за віком, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби, за наявності вислуги 10 років і більше.

Виплата зазначеної в цьому пункті одноразової грошової допомоги при звільненні здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету. В окремих випадках це можуть бути кошти тих органів, у яких військовослужбовці працювали до звільнення. Розмір і порядок виплати одноразової грошової допомоги при звільненні зі служби регулюються статтею 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII.

У разі повторного звільнення військовослужбовця, як це розглядається у даному випадку, одноразова грошова допомога, передбачена Законом № 2011, виплачується за період його календарної служби з дня останнього зарахування на службу без урахування періоду попередньої служби, за винятком тих осіб, які при попередньому звільненні не набули права на отримання такої грошової допомоги.

У нашому випадку цю допомогу військовослужбовець отримав, а отже права на повторне її одержання він не має.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль