Компенсація за невикористану відпустку при звільненні

48

ПРОБЛЕМА

Учитель відпрацював 2 місяці. За скільки днів йому належить виплатити компенсацію за невикористану відпустку, якщо він звільняється з роботи?

РІШЕННЯ

Згідно зі статтею 83 Кодексу законів про працю України (КЗпП) у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки для тих, хто має дітей.

Така норма законодавства поширюється на керівних, педагогічних, науково-педагогічних працівників освіти та наукових працівників (п. 6 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346).

У разі якщо зазначені працівники звільняються пропрацювавши менше 10 місяців, їм виплачують грошову компенсацію пропорційно відпрацьованому ними часу (з розрахунку тривалості щорічної основної відпустки за кожний відпрацьований місяць 5,6; 4,2; 2,8 календарних дні за тривалості щорічної основної відпустки відповідно 56; 42; 28 календарних днів).

Особі, яка звернулася із заявою про звільнення, пропрацювавши 2 місяці на посаді вчителя, сума компенсації має бути обчислена з розрахунку виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому виплачується компенсація за невикористану відпустку (Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 № 100).

Припустимо учитель відпрацював у загальноосвітньому навчальному закладі з 1 квітня по 1 червня. За виконану роботу він одержав 3757,00 грн.

Розрахунок компенсації при звільненні буде таким:

кількість днів, що належать компенсації — 2 міс. х 5,6 к. дн. = 11,2 к. дн. (або 11);

сума компенсації — 725,01 грн.

Кількість календарних днів у розрахунковому періоді — 57 к. дн. (30 к. дн. + 31 к. дн.) – 4 святкових і неробочих дні.

Нагадаємо, що при розрахунку компенсації вилучаються святкові і неробочі дні. У даному випадку, це 15 квітня 1, 2, 9 травня).

3757,00 грн. : 57 к. дн. = 65,91 грн. За 11 к. дн. відпустки даному вчителю буде виплачено компенсацію в сумі: 65,91 грн. х 11 к. дн = 725,01 грн.

До відома: якщо ж педпрацівником (учителем) відпрацьовано не менше 10 місяців, то грошову компенсацію йому слід нарахувати з розрахунку повної тривалості відпустки, тобто за всі 56 к. дні.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Коли рятувальники Малібу безсилі...

Наші експерти допоможуть Вам у будь-яких обставинах, бо ми знаємо все про бухоблік.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Все про відпустки»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль