Компенсація за невикористану відпустку при звільненні

55

ПРОБЛЕМА

Учитель відпрацював 2 місяці. За скільки днів йому належить виплатити компенсацію за невикористану відпустку, якщо він звільняється з роботи?

РІШЕННЯ

Згідно зі статтею 83 Кодексу законів про працю України (КЗпП) у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки для тих, хто має дітей.

Така норма законодавства поширюється на керівних, педагогічних, науково-педагогічних працівників освіти та наукових працівників (п. 6 Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346).

У разі якщо зазначені працівники звільняються пропрацювавши менше 10 місяців, їм виплачують грошову компенсацію пропорційно відпрацьованому ними часу (з розрахунку тривалості щорічної основної відпустки за кожний відпрацьований місяць 5,6; 4,2; 2,8 календарних дні за тривалості щорічної основної відпустки відповідно 56; 42; 28 календарних днів).

Особі, яка звернулася із заявою про звільнення, пропрацювавши 2 місяці на посаді вчителя, сума компенсації має бути обчислена з розрахунку виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому виплачується компенсація за невикористану відпустку (Порядок обчислення середньої заробітної плати, затверджений постановою КМУ від 08.02.1995 № 100).

Припустимо учитель відпрацював у загальноосвітньому навчальному закладі з 1 квітня по 1 червня. За виконану роботу він одержав 3757,00 грн.

Розрахунок компенсації при звільненні буде таким:

кількість днів, що належать компенсації — 2 міс. х 5,6 к. дн. = 11,2 к. дн. (або 11);

сума компенсації — 725,01 грн.

Кількість календарних днів у розрахунковому періоді — 57 к. дн. (30 к. дн. + 31 к. дн.) – 4 святкових і неробочих дні.

Нагадаємо, що при розрахунку компенсації вилучаються святкові і неробочі дні. У даному випадку, це 15 квітня 1, 2, 9 травня).

3757,00 грн. : 57 к. дн. = 65,91 грн. За 11 к. дн. відпустки даному вчителю буде виплачено компенсацію в сумі: 65,91 грн. х 11 к. дн = 725,01 грн.

До відома: якщо ж педпрацівником (учителем) відпрацьовано не менше 10 місяців, то грошову компенсацію йому слід нарахувати з розрахунку повної тривалості відпустки, тобто за всі 56 к. дні.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль