Головбух

Право на індексацію доходу за умови підвищення окладу, але позбавлення премій постійного характеру

  • 17 грудня 2015
  • 29

ПРОБЛЕМА

Бухгалтера підприємства було переведено заступником головного бухгалтера із збільшенням посадового окладу. Але премії, що носили постійний характер відповідно до колективного договору на минулій посаді, були скасовані. Тому заробітна плата в результаті стала меншою. Чи потрібно індексувати в такому випадку заробітну плату в межах прожиткового мінімуму?

РІШЕННЯ

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078), передбачено, що базовим місяцем при розрахунку індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць підвищення грошових доходів. Сума індексації в цьому місяці не нараховується. Для проведення подальшої індексації індекс обчислюється з наступного за базовим місяця. Право на індексацію настає, коли величина індексу споживчих цін перевищить поріг індексації, встановлений в розмірі 101%.

Якщо сума підвищення доходу менша від суми індексації, подальша індексація провадиться за прикладом, наведеним у додатку 4 Порядку № 1078, який передбачає порівняння сум підвищення заробітної плати із сумою індексації, яка вже нараховувалася у попередні місяці.

Отже, якщо відбулося підвищення посадового окладу, але при цьому були скасовані премії, які є об’єктами індексації, тобто загальний дохід працівника став меншим, то немає підстав вважати місяць такого підвищення базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Сума індексації продовжує нараховуватися відповідно до індексу споживчих цін, обчисленого наростаючим підсумком згідно з Порядком № 1078.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл