Індексація заробітної плати

16

ПРОБЛЕМА

Працівнику підприємства регулярно підвищують заробітну плату. У зв’язку із цим йому не нараховують індексацію. Останнє підвищення було у червні 2014 року. Коли починати нараховувати індексацію та як правильно визначити її суму?

РІШЕННЯ

Порядок проведення індексації грошових доходів населення затверджений постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок індексації).

Відповідно до пункту 5 Порядку індексації у разі підвищення доходів працівника місяць такого підвищення вважається базовим. У ньому значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100%. Тобто у червні 2014 року індекс споживчих цін для проведення індексації доходів цього працівника приймаємо за 1 або 100%.

Індексацію проводять з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін (п. 1-1 Порядку індексації). При цьому індексацію проводять тоді, коли величина індексу споживчих цін перевищить 101%.

Індекс інфляції у липні 2014 року становив 100,4%. Цей показник менше 101,%, отже, не виникає відсотка для індексації.

У серпні 2014 року індекс інфляції становив 100,8%. Відповідно індекс споживчих цін складе 101,2% (100,4% × 100,8% ÷100%). Отже відсоток для індексації складає 1,2% (101,2% – 100%).

Проте враховуючи норми пункту 1-1 Порядку індексації цей відсоток індексації потрібно застосовувати, починаючи із жовтня 2014 року. Адже індекс інфляції за серпень 2014 року офіційно опублікований у вересні 2014. Тож індексувати доходи потрібно починаючи із жовтня 2014 року.

Аналогічно слід визначати індекси споживчих цін для таких місяців.

У вересні індекс інфляції склав 102,9%. Тож індекс споживчих цін становить 104,1% (102,9% × 100,8% ÷100%). Відсоток для індексації становить 4,1%. Використовувати його потрібно у листопаді 2014 року.

Для обчислення суми індексації потрібно суму грошових доходів працівника помножити на відсоток індексації.

При цьому пам’ятайте:

  • індексації підлягають грошові доходи громадян, які не мають разового характеру;

  • індексації підлягають грошові доходи у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль