Головбух

При обчисленні середнього заробітку мобілізованого індексація враховується

  • 5 січня 2016
  • 52

ПРОБЛЕМА

Чи включається індексація при розрахунку середнього заробітку мобілізованого працівника?

РІШЕННЯ

Згідно із пунктом 5 Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом, затвердженого постановою КМУ від 04.03.2015 № 105 середній заробіток розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100). Пунктом 3 Порядку № 100 визначено, що при обчисленні середньої зарплати враховуються виплати, які належать до фонду заробітної плати.

Суми індексації включаються до фонду додаткової заробітної плати (п. 2.2.7 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5). Отже, при обчисленні середнього заробітку мобілізованого працівника суму індексації потрібно враховувати.

А от індексувати середній заробіток протягом усього часу його збереження не потрібно. Забороняє це робити абзац третій пункту 3 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.06.2003 № 1078. Тож суми середнього заробітку мобілізованого працівника не підлягають індексації.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл