Оплата листків непрацездатності працівникам, які є донорами: враховуйте дату здавання крові

10

ПРОБЛЕМА

Працівник хворів у березні 2012 року і приніс на підприємство «лікарняний». Працівник має страховий стаж 4 роки, але наполягає, що має право на оплату листка непрацездатності у розмірі 100%, оскільки у січні 2011 року здавав кров як донор. У якому розмірі слід оплатити наданий листок непрацездатності?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ (далі — Закон № 2240) допомога по тимчасовій непрацездатності (у т. ч. допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років) виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

60% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж до 5 років;

80% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 8 років;

100% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 8 років.

Разом з тим, статтею 37 Закону № 2240 визначено, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) без урахування страхового стажу донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР.

Донорам, які протягом року безоплатно здали кров та (або) її компоненти у сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам, допомога по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з захворюванням виплачується у розмірі 100% середньої заробітної плати донора незалежно від стажу роботи. Така пільга цим донорам надається протягом року після здачі крові та (або) її компонентів.

Таким чином, якщо після здачі крові та (або) її компонентів у зазначеній кількості пройшло більше року, то пільга щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100% на даних осіб не поширюється.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль