Перенесення початку санаторно-курортного лікування через перебування дитини на карантині

42

ПРОБЛЕМА

Працівниці виділено путівку для санаторно-курортного лікування разом із дитиною, отриману за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Термін путівки починається з 18 березня. Але дитина була в контакті з хворим на вітрянку, інкубаційний період у неї закінчується 22 березня. Як бути в такій ситуації?

РІШЕННЯ

Статтею 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) передбачено, що застрахована особа та члени її сім’ї мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду (далі — Порядок), затверджено постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 № 12.

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг (у т. ч. виділення путівок на санаторно-курортне лікування) приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування (далі — комісія із соціального страхування), що має бути створена на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство).

Відповідно до пункту 4.1 Порядку комісія із соціального страхування приймає рішення про виділення путівки застрахованій особі на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма № 070/о).

Оскільки путівка передбачає санаторно-курортне лікування дитини разом із мамою, але з поважної причини (закінчення інкубаційного періоду контактування дитини з хворим на вітрянку 22 березня) вони не можуть своєчасно, 18 березня, прибути до санаторно-курортного закладу, комісія підприємства, на підставі поданої працівницею довідки лікаря-педіатра, може звернутися з листом до головного лікаря санаторно-курортного закладу з проханням про перенесення терміну заїзду (з 18 березня на 22 березня) та, відповідно, перебування у цьому закладі, зазначивши причину. Лист засвідчується підписом відповідальної особи та печаткою підприємства.

За умови погодження головним лікарем санаторно-курортного закладу зміни терміну дії путівки, новий термін перебування зазначається у путівці та засвідчується підписом керівника й печаткою санаторно-курортного закладу. Такий самий (змінений) термін повинен зазначатися у зворотному талоні або довідці про строк перебування в санаторно-курортному закладі, що також засвідчується підписом керівника та скріплюється печаткою оздоровниці. Після закінчення санаторно-курортного лікування зворотний талон (довідка) про строк перебування в оздоровниці повертається до комісії із соціального страхування за місцем роботи працівниці.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль