Головбух

Перенесення початку санаторно-курортного лікування через перебування дитини на карантині

  • 1 грудня 2014
  • 44

ПРОБЛЕМА

Працівниці виділено путівку для санаторно-курортного лікування разом із дитиною, отриману за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Термін путівки починається з 18 березня. Але дитина була в контакті з хворим на вітрянку, інкубаційний період у неї закінчується 22 березня. Як бути в такій ситуації?

РІШЕННЯ

Статтею 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) передбачено, що застрахована особа та члени її сім’ї мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду (далі — Порядок), затверджено постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 № 12.

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг (у т. ч. виділення путівок на санаторно-курортне лікування) приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування (далі — комісія із соціального страхування), що має бути створена на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство).

Відповідно до пункту 4.1 Порядку комісія із соціального страхування приймає рішення про виділення путівки застрахованій особі на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма № 070/о).

Оскільки путівка передбачає санаторно-курортне лікування дитини разом із мамою, але з поважної причини (закінчення інкубаційного періоду контактування дитини з хворим на вітрянку 22 березня) вони не можуть своєчасно, 18 березня, прибути до санаторно-курортного закладу, комісія підприємства, на підставі поданої працівницею довідки лікаря-педіатра, може звернутися з листом до головного лікаря санаторно-курортного закладу з проханням про перенесення терміну заїзду (з 18 березня на 22 березня) та, відповідно, перебування у цьому закладі, зазначивши причину. Лист засвідчується підписом відповідальної особи та печаткою підприємства.

За умови погодження головним лікарем санаторно-курортного закладу зміни терміну дії путівки, новий термін перебування зазначається у путівці та засвідчується підписом керівника й печаткою санаторно-курортного закладу. Такий самий (змінений) термін повинен зазначатися у зворотному талоні або довідці про строк перебування в санаторно-курортному закладі, що також засвідчується підписом керівника та скріплюється печаткою оздоровниці. Після закінчення санаторно-курортного лікування зворотний талон (довідка) про строк перебування в оздоровниці повертається до комісії із соціального страхування за місцем роботи працівниці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл