Перенесення початку санаторно-курортного лікування через перебування дитини на карантині

42

ПРОБЛЕМА

Працівниці виділено путівку для санаторно-курортного лікування разом із дитиною, отриману за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Термін путівки починається з 18 березня. Але дитина була в контакті з хворим на вітрянку, інкубаційний період у неї закінчується 22 березня. Як бути в такій ситуації?

РІШЕННЯ

Статтею 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) передбачено, що застрахована особа та члени її сім’ї мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.

Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду (далі — Порядок), затверджено постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 № 12.

Рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг (у т. ч. виділення путівок на санаторно-курортне лікування) приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування (далі — комісія із соціального страхування), що має бути створена на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство).

Відповідно до пункту 4.1 Порядку комісія із соціального страхування приймає рішення про виділення путівки застрахованій особі на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма № 070/о).

Оскільки путівка передбачає санаторно-курортне лікування дитини разом із мамою, але з поважної причини (закінчення інкубаційного періоду контактування дитини з хворим на вітрянку 22 березня) вони не можуть своєчасно, 18 березня, прибути до санаторно-курортного закладу, комісія підприємства, на підставі поданої працівницею довідки лікаря-педіатра, може звернутися з листом до головного лікаря санаторно-курортного закладу з проханням про перенесення терміну заїзду (з 18 березня на 22 березня) та, відповідно, перебування у цьому закладі, зазначивши причину. Лист засвідчується підписом відповідальної особи та печаткою підприємства.

За умови погодження головним лікарем санаторно-курортного закладу зміни терміну дії путівки, новий термін перебування зазначається у путівці та засвідчується підписом керівника й печаткою санаторно-курортного закладу. Такий самий (змінений) термін повинен зазначатися у зворотному талоні або довідці про строк перебування в санаторно-курортному закладі, що також засвідчується підписом керівника та скріплюється печаткою оздоровниці. Після закінчення санаторно-курортного лікування зворотний талон (довідка) про строк перебування в оздоровниці повертається до комісії із соціального страхування за місцем роботи працівниці.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль