text
Головбух

Що зазначати у протоколі комісії із соціального страхування, якщо працівник отримав травму у стані алкогольного сп’яніння

  • 1 грудня 2014
  • 98

ПРОБЛЕМА

Працівник отримав травму у вихідний день у стані алкогольного сп’яніння. Перебував на стаціонарному лікуванні 35 днів. Чи оплачується листок непрацездатності? Що зазначати у протоколі комісії із соціального страхування підприємства?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 5 пункту 1 статті 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III (далі — Закон № 2240) допомога по тимчасовій непрацездатності не надається у разі тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням.

У разі тимчасової непрацездатності, зумовленої захворюванням або травмою, внаслідок алкогольного, токсичного сп’яніння чи дії наркотиків, видається листок непрацездатності з обов’язковою позначкою про це в ньому та в медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого (п. 2.10 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Листок непрацездатності, який містить відмітку про те, що тимчасова непрацездатність зумовлена травмою, отриманою внаслідок алкогольного сп’яніння, не підлягає оплаті.

У розділі ІІ «Відмовити в призначенні (припинити виплату) допомоги» протоколу комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства зазначаються причини відмови в призначенні допомоги, наприклад: «Травму отримано внаслідок алкогольного сп’яніння».

Відповідно до частини другої пункту 1 статті 52 Закону № 2240 повідомлення про відмову в призначенні допомоги із зазначенням причин відмови та порядку оскарження видається або надсилається працівникові не пізніше п’яти днів після винесення відповідного рішення.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах